Atpakaļ

Liepājā runās par problēmām mazākumtautību iedzīvotāju vidū

Šovakar plkst.18 Krūmu ielā 65 Liepājā notiks sarunu vakars “Mazākumtautības Liepājā. Kā mums iet?” ar mērķi apzināt problēmas mazākumtautību iedzīvotāju vidū, dzīvojot Liepājā, kā arī potenciālos risinājumus, informēja projekta “Radi Liepāju pats” īstenotāji.

Projekta pārstāve Ilze More atzīst, ka šī brīža situācijā un kara kontekstā vērojama nesaudzīga attieksme pret vienas vai otras tautības pārstāvjiem. Taču jautājums par to, kā mazākumtautību cilvēki jūtas Latvijas sabiedrībā, kā tiek integrēti, ir bijis aktuāls arī agrāk.

“Sarunu vakars būs vērsts uz to, lai brīvā atmosfērā dalītos viedokļos, sarunātos un ieklausītos cits citā. Sarunā piedalīsies dažādu vecumu krievu tautības iedzīvotāji, kas arī ieguvuši Latvijas pilsonību un mūsu valsti sauc par savām mājām,” informē More.

Sarunai aicināti pievienoties liepājnieki – gan latvieši, gan citu tautību, lai vadītas sarunas laikā gūtu iespēju iepazīt citam citu.

Sarunu vakars notiks bijušās internātpamatskolas ēkas apkārtnē Krūmu ielā 65, kas tuvākajā nākotnē, iespējams, tiks izmantota kā vieta dažādām radošām starpkultūru un mākslu izzinošām aktivitātēm.

Uz sarunu vakaru iespējams doties arī organizētā velobraucienā no centra. Izbraukšana notiks no Juliannas pagalma plkst.17. Tā kā pasākums notiks ārā, dalībnieki aicināti nodrošināties ar siltu tēju un siltu, laikapstākļiem piemērotu apģērbu.