Atpakaļ

Nākamnedēļ populārākie vārdi – Agnese, Lidija un Antons

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākie vārdi ir Agnese (5751), Lidija (5301) un Antons (2959).

No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Agnija (693), Austris (502) un Oļģerts (376). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Dravis (7), Tenis (23), Antis (33), Andulis (39) un Alnis (52).

Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin 149 Lidas, 120 Antoniji, 103 Oresti, 95 Aļģi, 87 Aļģirdi un 80 Agnes.

Atgādinām, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājas lapā www.pmlp.gov.lv ir pieejama Personvārdu datu bāze. Tajā jebkurš interesents var uzzināt, cik personu reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā ar konkrētu vārdu, un iepazīties ar teātra kritiķa un personvārdu pētnieka Gunnara Treimaņa pētījumiem par vārda saistību ar personas rakstura īpašībām. Pārpublicējot atsauce uz PMLP obligāta.

Pierīga* Ādažu novads, Ķekavas novads, Mārupes novads, Olaines novads, Ropažu novads, Salaspils novads, Siguldas novads, Saulkrastu novads.