Atpakaļ

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta apbalvojumus saņem dundadznieki

Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) cildina darbiniekus par profesionalitāti, pašaizliedzību un cilvēku dzīvību glābšanu īpaši sarežģītās situācijās, kā arī pateicas līdzcilvēkiem par drosmīgu rīcību kritiskās situācijās. Šajā gadā apbalvojumu par bērna dzīvības glābšanu saņēma arī dundadznieki Sigita un Toms Liepas.

Pateicoties Sigitas un Toma operatīvajai, pašaizliedzīgajai un drosmīgajai rīcībai 2021. gada martā, Dundagas novadā tika glābta mazas meitenītes dzīvība.

NMPD apbalvojums „Par pašaizliedzību” tika pasniegts Sigitai Liepai, Kurzemes reģionālā centra Ventspils brigāžu atbalsta centra Dundagas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta brigādes otrajai ārstniecības personai – medicīnas māsai.  Šis apbalvojums piešķirts par pašaizliedzīgu rīcību, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību īpašos, sarežģītos un neikdienišķos apstākļos vai situācijās, kas apdraud paša palīdzības sniedzēja dzīvību un veselību.

Savukārt Tomam Liepam apbalvojums „Par pašaizliedzību” tika  piešķirts  par drosmīgu rīcību kritiskās situācijās, sniedzot pirmo palīdzību līdz dienesta brigādes ierašanās brīdim.

Sigitas un Toma profesionālā pirmās palīdzības sniegšana izglāba mazu meitenīti, kura bija iekritusi bedrē ar ūdeni. Intervijā NMPD Sigita un Toms bilst, ka meitenes dzīvību izdevās izglābt vairāku iesaistīto cilvēku pārdomātās rīcības dēļ.

Sigita īpaši pateicas NMPD 418. un 451. ārstu speciālistu brigādei par augsto profesionalitāti, sniedzot palīdzību un glābjot meitenītes dzīvību gandrīz bezcerīgā situācijā.

Šogad kopumā tika pasniegti 110 apbalvojumi vairākās nominācijās – „Mūža ieguldījums”, „Par profesionalitāti”, „Par ieguldījumu”, „Par pašaizliedzību”, „Par ilggadību” un „Atzinības raksts”.

NMPD apbalvojumus pasniedz kopš 2014. gada. Apbalvojumu nodibināšanas mērķis ir iedzīvināt un stiprināt dienesta misiju „glābt un saglabāt cilvēku dzīvības”, paužot atzinību par izcilu veikumu un veicinot motivāciju cēlai rīcībai gan darbinieku vidū, gan arī sabiedrībā kopumā.

Vairāk informācijas ŠEIT.