Atpakaļ

Pasaulē atzīmē Sieviešu dienu

Visā pasaulē un Latvijā šodien tiks atzīmēta starptautiskā Sieviešu diena.

Svinot sieviešu solidaritāti, šodien “Centrs Marta” rīkos piekto Sieviešu solidaritātes gājienu pret vardarbību pret sievietēm un vardarbības ģimenē izkaušani.

Gājiena sākums būs plkst.11.30 Doma laukumā, un no tā gājiens virzīsies pa Jēkaba ielu gar Saeimu un noslēgsies Jēkaba laukumā.

“Centrs Marta” norāda, ka vardarbībai ir daudz un dažādas sejas. “Tā noris tepat, mums blakus, dažreiz pat mūsu mājās, taču mēs to izvēlamies nepazīt.”

No vardarbības ģimenē ciešot katra trešā sieviete. Katra piektā sieviete esot cietusi no bijušo partneru vajāšanas. Vairāk nekā puse sieviešu piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos.

“Mēs slēpjam piedzīvoto, jo mums ir kauns un mēs par to jūtamies vainīgas. Mēs pārmetam sievietēm, kas cieš no vardarbības, jo vardarbīgais vīrietis ir bijusi viņu izvēle. Policija joprojām nesaskata iespēju sodīt personas, kas sabiedriskajā transportā apgrābsta gados jaunas sievietes un meitenes. Joprojām esam arī starp sešām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas nav ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju, un tas ir steidzami jāmaina,” uzsver centrā