Atpakaļ

Pērn Ventspils novadā palielinājies reģistrēto laulību skaits

Pērn Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts 41 jaundzimušais, reģistrēts mazāk miršanas gadījumu, taču pieaudzis reģistrēto laulību skaits, informēja pašvaldības komunikācijas speciāliste Inga Andra Leigute.

Pērn Ventspilī piedzimis 41 bērns, tajā skaitā 23 meitenes un 18 zēni, kamēr 2021.gadā piedzima 40 bērni – 20 meitenes un 20 zēni. Pirmo reizi par jaunajām māmiņām pērn kļuva piecas sievietes. Otrais bērniņš piedzima 16, trešais – 14, ceturtais – četrām, sestais un septītais jeb dvīņi – vienai mātei. Laulībā dzimuši 25 bērni, bet paternitāte noteikta 16 gadījumos.

Pērn visvairāk bērnu piedzima Vārves pagastā – 10, kas ir par vienu vairāk nekā 2021.gadā, Tārgalē – deviņi, kas ir par sešiem vairāk nekā 2021.gadā, Ugālē – septiņi, kas ir par četriem vairāk nekā 2021.gadā.

Piltenē un pagastā pērn piedzimuši četri bērni, kas ir par vienu mazāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Užavā piedzimuši trīs bērni, kas ir uz pusi mazāk nekā 2021.gadā, Popē piedzimuši divi bērni, kas ir uz pusi mazāk nekā 2021.gadā. Ancē, Puzē, Usmā un Zirās piedzimis pa vienam bērnam. 2021.gadā Ancē un Puzē piedzima pa trijiem bērniem katrā pagastā, Usmā – divi, bet Zirās – viens.

Jūrkalnē un Zlēkās pērn nepiedzima neviens. Jūrkalnē arī gadu iepriekš nepiedzima neviens bērns, kamēr Zlēkās bija viens jaundzimušais. Divi bērni, kuri reģistrēti Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā, deklarēti citā pašvaldībā.

Jaundzimušajiem mazuļiem doto vārdu ziņā izteiktu līderu 2022.gadā nav. Populārākie vārdi zēniem ir Kristaps un Jēkabs, ko vecāki devuši diviem dēliem. Sešiem bērniem vecāki devuši divus vārdus. Par retu meiteņu vārdu īpašniecēm kļuvušas Aurora, Adele, Īva, Marlēna. Retākie puišu vārdi – Elijs, Francis, Railijs, Teilors. Zēniem joprojām populāri ir arī vārdi Alekss, Edgars, Gustavs, Marks, Ričards un Toms, bet meitenēm – Marta, Sofija, Alise, Elizabete, Emīlija, Annika, Grēta, Adelīna un Loreta.

Pērn Ventspils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 54 mirušie, tostarp 29 vīrieši. 2021.gadā bija 61 mirušais, tostarp 24 vīrieši.

Noslēgtas 39 laulības, tostarp deviņas baznīcā. 2021.gadā reģistrēja 28 laulības, piecas no tām baznīcā.