Atpakaļ

Protestā pie “Latvijas gāzes” prasīs ātrāku atteikšanos no Krievijas energoresursiem

Jaunatnes organizācija “Protests” šodien rīkos akciju pie AS “Latvijas gāze” administrācijas ēkas, protestējot pret Kremļa interešu iespējamo lobiju uzņēmuma darbībā un pieprasot ātrāku Latvijas atteikšanos no Krievijas energoresursiem.

“”Latvijas gāze” jau ilgstoši ir bijis uzņēmums, kurā strādā “Gazprom” un Krievijas interešu lobētāji, kuri ir padarījuši Latvijas iedzīvotājus par situācijas ķīlniekiem, jo 350 000 Latvijas iedzīvotāju ir līgums ar “Latvijas gāzi”, kas veido aptuveni 90% no mājsaimniecībām,” teikts protesta rīkotāju izplatītajā paziņojumā, kurā arī apgalvots, ka Latvija katru dienu maksā Krievijai aptuveni miljonu eiro par gāzes piegādēm, bet šo naudu Krievija izmanto, lai turpinātu veikt kara noziegumus un genocīdu Ukrainā un apgādātu okupantu armiju.

Akcijas rīkotāji uzskata, ka Latvijai maksimāli ātri ir jāpārtrauc importēt enerģiju no Krievijas, jāveic ēku energoefektivitātes uzlabošana un jāpaātrina pāreja uz oglekļa neitrālu un atjaunīgo energoresursu izmantošanu.

“Visus šos Latvijas nacionālās drošības jautājumus Kremļa lobijs ir ilgstoši traucējis īstenot pilnvērtīgi,” uzskata jaunatnes organizācija “Protests”, kura iepriekš piedalījusies arī pret klimata pārmaiņām vērstās akcijās.

Protesta akcija pie “Latvijas gāzes” administrācijas ēkas Rīgā, Aristida Briāna ielā 6, norisināsies plkst.16.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, 2019.gadā reģistrētās biedrības “Protests” vadībā darbojas Agnese Radziņa, Baiba Puisīte, Sindija Mierture, Dainis Miglāns un Paula Luīze Pastore. Biedrības statūtos starp tās darbības mērķiem norādīta jauniešu iesaistīšana aktīvā pilsoniskā līdzdalībā, sevišķi vides aizsardzības un sociālā taisnīguma veicināšanā, jauniešu interešu un tiesību aizstāvība un jauniešu iniciatīvu īstenošanas veicināšana. Biedrības mājaslapā norādīts, ka tā sadarbojas ar politisko partiju “Progresīvie”.