Atpakaļ

Skolēni piedāvā noteikumus uzvedībai tiešsaistē

Noslēgusies akcija “Netiķete – mani spēles noteikumi”, kuras laikā skolēni veidoja tiešsaistes noteikumu etiķetes, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Linda Muižniece.

Akcijas mērķis bija runāt ar skolēniem par digitālo uzvedību, e-saziņu, e-drošību, privātumu un autortiesību ievērošanu, kā arī identificēt dažādus labās prakses piemērus un apkopot pieredzes stāstus, noderīgas metodes un padomus no pedagogiem.

Lai sasniegtu šo mērķi, skolēni veidoja tiešsaistes noteikumus jeb netiķetes un radošākie netiķešu īpašnieki tika apbalvoti. Pirmsskolas vecuma posmā par labākās netiķetes autoriem atzīti Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Liepiņa” skolēni no grupas “Lācēni”.

Sākumskolas un pamatskolas vecuma posmā par labāko iesūtīto darbu atzīta Lībagu sākumskolas 4. klases netiķete, bet vidusskolas vecuma posmā – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolnieces netiķete. Savukārt īpašo balvu piešķīra Valmieras 2. vidusskolas skolēniem Viktorijai Gercevas un Markam Titko par izveidotajiem uzvedības noteikumiem “Instagram” vietnē.