Atpakaļ

Talsu dome lems par ūdenssaimniecības tarifu paaugstināšanu Mērsragā un Kolkā

Šodien plkst.9 Talsu novada domes sēdē lems par ūdenssaimniecības tarifu paaugstināšanu Mērsragā un Kolkā, informēja Talsu novada pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

SIA “Mērsraga ūdens aprēķinātais tarifs paredz no šā gada 1.marta Mērsraga pagastā ūdensapgādes pakalpojumu paaugstināt par 37%, sasniedzot 1,77 eiro par kubikmetru (eiro/m3) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu plānots paaugstināt par 73,4%, sasniedzot 3,26 eiro/m3 bez PVN.

No 1.marta gaidāmas izmaiņas arī SIA “Kolkas ūdens” darbības zonā. Aprēķini nosaka, ka ūdensapgādes pakalpojums Kolkas pagastā maksās 1,93 eiro/m3 bez PVN kas būs par 64% vairāk nekā patlaban, tehniskā ūdens izmaksas būs 0,64 eiro/m3 bez PVN, kas būs kāpums par 14%, salīdzinot ar esošo tarifu, bet kanalizācijas pakalpojumiem – 2,04 eiro/m3 bez PVN, kas kļūs par 8% dārgāki nekā patlaban.

Uzņēmumi tarifu izmaiņas Talsu novada pašvaldībai, kas ir abu uzņēmumu kapitāldaļu turētāja, skaidro ar infrastruktūras uzturēšanas un pakalpojumu nodrošināšanas izmaksu pieaugumu.

SIA “Mērsraga ūdens” informē, ka par teju 24% palielinājušās uzņēmuma elektroenerģijas izmaksas, pieauguši izdevumi infrastruktūras uzturēšanā, pārējo preču un pakalpojumu nodrošināšanā.

Lai segtu pieaugošos izdevumus, ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifam Mērsraga pagastā būtu jābūt 3,12 eiro/m3(bez PVN, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifam: 4,25 eiro/m3 bez PVN.

Tarifa aprēķini veikti, izmantojot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) noteikto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Lai Talsu novadā nodrošinātu vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, bet izmaksas Mērsraga pagastā pārsniedz tarifu, ko SIA “Talsu ūdens” iesniedzis apstiprināšanai SPRK, tarifu Mērsragā paredzēts pielīdzināt SIA “Talsu ūdens” izstrādātajam tarifu projektam.

Paredzēts, ka starpību, kas veidojas starp aprēķināto tarifa projektu tieši Mērsraga pagastā un SIA “Talsu ūdens” aprēķināto 34 345 eiro, ieplānos Talsu novada pašvaldības 2023.gada budžetā ūdenssaimniecības tarifa kompensācijai.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Mērsraga ūdens” apgrozījums 2021.gadā bija 41 459 eiro, savukārt zaudējumi sasniedza 25 829 eiro. Savukārt “Kolkas ūdens” apgrozījums 2021.gadā bija 138 902 eiro, savukārt peļņa sasniedza 10 892 eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.