Atpakaļ

Trešdaļa no NVA stāvlaukumos esošajiem transportlīdzekļiem ir nodoti glabāšanā par braukšanu reibumā

Kopš stingrākām sankcijām dzērājšoferiem 32% no Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) stāvlaukumos esošajiem transportlīdzekļiem ir nodoti glabāšanā par braukšanu reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, liecina paziņojums NVA mājaslapā.

Stāvlaukumos kopumā var novietot aptuveni 850 transportlīdzekļus un līdz 27.janvārim tajos atradās 663 automašīnas no kurām 32% ir nodotas glabāšanā par braukšanu reibumā.

Aģentūras pārziņā ir pieci stāvlaukumi Kuldīgā, Ludzā, Valmierā, Madonā un Rīgā.

Kā ziņots, pērn 25.novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

No pērnā gada 25.novembra līdz 1.janvārim par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles sākti 107 kriminālprocesi, savukārt 14 lieta ierosinātas par braukšanu iespējamā narkotisko vielu reibumā, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja Valsts policijā.

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, līdz šim ir sākti 13 kriminālprocesi.