Atpakaļ

Tukuma novadā aicina darbā Durbes pils un Tukuma Pils torņa vadītājus

Tukuma novadā konkursā tiek meklēti Durbes pils un Tukuma Pils torņa vadītāji, uzzināja Tukuma muzejā.

Iemeslus, kāpēc pārtrauktas darba attiecības ar diviem iepriekšējiem vadītājiem, Tukuma muzejs neatklāj. “Tukuma muzejam nav tiesiska pamata izsniegt šādu informāciju,” pauda Tukuma muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Kristīne Ozola.

Durbes pils vadītāja galvenie darba pienākumi būs plānot, organizēt un vadīt Durbes pils darbu un pakļauto darbinieku darbu pienākumu izpildi, veikt Durbes muižas un kolekciju izpēti citu Latvijas muižu vēstures kontekstā, izmantot pētījumu rezultātu izstāžu un ekspozīciju, zinātnisku un populārzinātnisku rakstu un muzejpedagoģisko programmu un

pasākumu sagatavošanai un kolekciju papildināšanā, un citi.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība humanitārajās zinātnēs vai kultūras menedžmentā atbilstoši muzeja darbībai, izpratne un zināšanas par vēsturi, kultūras mantojuma saglabāšanu un muzeja darba specifiku, kā arī svešvalodu zināšanas. Vēlama praktiskā darba pieredze muzeja darbā un vadošā amatā.

Atalgojums ir no 1157 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt Tukuma Pils torņa vadītāja darba pienākumos ietilps plānot, organizēt un vadīt Tukuma Pils tornis darbu un pakļauto darbinieku darbu pienākumu izpildi, veikt pilsētas vēstures kolekciju pētniecību, gatavot zinātniskos un populārzinātniskos rakstus, pētījumus, ekspozīciju un izstādes muzejpedagoģiskās programmas un citi.

Pretendentiem vajadzīga augstākā izglītība kultūras jomā, izpratne un zināšanas par vēsturi, kultūras mantojuma saglabāšanu un muzeja darba specifiku, svešvalodu zināšanas. Vēlama praktiskā darba pieredze muzeja darbā un vadošā amatā.

Atalgojums paredzēts no 1157 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Abu amatu pretendentus Tukuma muzeja administrācija aicina iesniegt dokumentus elektroniski uz e-pasta adresi: “administracija@tukumamuzejs.lv” vai Tukuma muzeja administrācijā Harmonijas ielā 7, Tukumā līdz 8.februārim.

Tukuma muzejs ir dibināts 1935.gadā kā pirmais mākslas muzejs ārpus Rīgas. Laika gaitā tas paplašinājies un tā sastāvā ietilpst Tukuma Mākslas muzejs, Durbes pils, Mākslas galerija “Durvis”, Tukuma Pils tornis, Tukuma Audēju darbnīca, Pastariņa muzejs un arī Džūkstes Pasaku muzejs. Tukuma muzejs ir Tukuma novada pašvaldības iestāde.