Atpakaļ

Valdība piešķir 765 925 eiro latviešu valodas mācību nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem

Ministru kabinets šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu veikt finansējuma pārdali 765 925 eiro apmērā, lai nodrošinātu iespēju turpināt latviešu valodas mācību kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Viņa skaidro, ka finansējumu saņems Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), kas jau kopš 2022.gada īsteno valsts budžeta finansēto programmu “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem”.

Pēc konkursa apstiprināšanas SIF padomes sēdē, kas gaidāma februāra sākumā, SIF aicinās konkursā pieteikties organizācijas, kuras vēlas nodrošināt mācības. Paredzēts, ka valodas mācību kursi Ukrainas civiliedzīvotājiem sāksies marta sākumā.

Vizule norāda, ka Krievijas izraisītās karadarbības rezultātā Ukrainas civiliedzīvotāji ir spiesti atstāt savas dzīvesvietas, dodoties meklēt patvērumu Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā.

Pēc KM pārstāves paustā, ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju Eiropā, īpaši – kara turpināšanos, aukstu laikapstākļu iestāšanos, enerģētikas resursu cenu kāpumu, kā arī Krievijas karadarbības izraisītus būtiskus civilās infrastruktūras bojājumus Ukrainā – var prognozēt, ka iedzīvotāji turpinās pamest Ukrainas teritoriju un meklēs patvērumu citās valstīs, tajā skaitā Latvijā. Tāpat, pastāvot minētajiem apstākļiem, nav pamata pieņemt, ka liela daļa Ukrainas civiliedzīvotāju, kas šobrīd apmetušies Latvijā, tuvākajā laikā varēs atgriezties Ukrainā.

Līdz ar to Ukrainas civiliedzīvotāji Latvijā vēlas aizvien vairāk iesaistīties nodarbinātībā. Lai nodrošinātu lielākas iespējas strādāt, kā arī tiktu veicināta personu sociālekonomiskā iekļaušanās Latvijas sabiedrībā, ir nepieciešamas latviešu valodas zināšanas, atzīmē Vizule.