Atpakaļ

Ventspils iedzīvotāji aicināti iesaistīties atkritumu šķirošanā

Lai veicinātu Ventspils iedzīvotāju iesaisti atkritumu šķirošanā, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” arī šogad aicina piedalīties akcijā “Vide bez atkritumiem”, kas, pateicoties iedzīvotāju iesaistei, notiek jau turpat 20 gadus.

Par akcijas “Vide bez atkritumiem” dalībnieku var kļūt ikviens iedzīvotājs, kurš noteiktu reižu skaitu PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 vai Siguldas ielā 8a nodevis atkārtotai pārstrādei derīgus atkritumus: stikla, metāla, skārda, plastmasas (ar marķējumu PET, HDPE, LDPE) iepakojumus, kā arī metālu un kartonu. Minimālais sašķiroto atkritumu daudzums, par kādu tiek saņemts zīmogs akcijas kartē, ir 0,1 m3. Dalībnieki, kuri akcijas kartē sakrājuši maksimālo zīmogu skaitu – 12, var saņemt abonentmaksas atlaidi vienam mēnesim (daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas neatkarīgi no deklarēto personu skaita dzīvoklī) vai viena konteinera bezmaksas izvešanu (individuālās mājas). Pilna akcijas karte jāiesniedz uzņēmuma norēķinu kasē Pils ielā 12 vai jānodod kādā no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem.

Divas reizes gadā no iesniegtajām akcijas kartēm tiek izlozēti veicināšanas balvu un galveno balvu ieguvēji. Galvenās balvas ir viena bezmaksas lielgabarīta (7 m3) atkritumu konteinera uzstādīšana un izvešana, un bezmaksas atkritumu izvešana vienu gadu (12 reizes).

2022. gada nogalē notika pēc kārtas 38. atkritumu šķirošanas akcijas „Vide bez atkritumiem” izloze, kurā no kopskaitā 488 iesniegtajām akcijas kartēm tika izlozētas 10, kuru īpašnieki saņēma pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” un AS “Latvijas Zaļais punkts” sarūpētās balvas.

Citi atkritumu veidi, kā koksne, logu stikli, baterijas, luminiscences lampas, vieglo automašīnu riepas, mēbeles u.c. atkritumi, šķiroto atkritumu savākšanas laukumos tiek pieņemti bez maksas un kompensācijas, un atzīme par šo atkritumu veidu nodošanu akcijas kartē netiek veikta.

Šķiroto atkritumu savākšanas laukumu Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a darba laiks – katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas.

Akcija “Vide bez atkritumiem” tiek organizēta kopš 2004. gada.