Atpakaļ

Ventspils novada Vārves pagastā notiks Zemessardzes mācības

20. un 21. augustā Ventspils novada Vārves pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu mācības militāro transportlīdzekļu vadīšanā. Mācību laikā zemessargi trenēs individuālās prasmes militāro transportlīdzekļu MB UNIMOG 1300L vadīšanā un ekspluatācijā.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Ventspils novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu militāro transportlīdzekļu vadīšanas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt visu Latviju

Zemessardzes personāls nepārtraukti uztur un pilnveido militārās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai uzturētu augstas gatavības spējas aizsargāt Latviju. Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes bieži var būt noderīgas arī ārpus dienesta, kad zemessargiem savā privātajā dzīvē nākas risināt nestandarta situācijas vai pārvarēt izaicinājumus.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Talsu novada, Ventspils valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25627389 vai rakstīt uz e-pasta adresi 46bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā – Ventspils novads, Vārves pagasts “Vanagi”. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā zemessargi īslaicīgi pārvietosies ar militārajiem transportlīdzekļiem pa valsts reģionālajiem un vietējas nozīmes autoceļiem, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem Vārves pagastā, netraucējot transporta satiksmi. Mācību laikā netiks izmantota nekāda veida munīcija.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.