Atpakaļ

Saeimā meklē kompromisu par pašvaldību teritorijas plānojuma un lokālplānojuma pārsūdzēšanas termiņiem

Saeimas deputāti piedāvājuši dažādus risinājumus grozījumiem Teritorijas attīstības plānošanas likumā attiecībā uz pašvaldību teritorijas plānojuma un lokālplānojuma pārsūdzēšanas termiņiem.

Sākotnēji valdības parlamentā virzītie grozījumi paredz no diviem uz vienu mēnesi samazināt pārsūdzēšanas laiku pašvaldību pieņemtajiem teritoriju plānojumiem un lokālplānojumiem.

Deputāts Ingmārs Līdaka (AS) rosina sava veida kompromisa variantu, piedāvājot saglabāt divu mēnešu pārsūdzības termiņu teritoriju plānojumiem, savukārt viena mēneša pārsūdzības termiņu nosakot lokālplānojumiem.

Parlamentārieši Jana Simanovska (P) un Ervins Labanovskis (P) no savas puses sagatavojuši priekšlikumu, kas par abiem dokumentiem ļautu joprojām izmantot divus mēnešus, ja iesnieguma sagatavošanai vajadzētu papildu laiku.

Deputāti rosina noteikt, ka viena mēneša laikā personai jāpaziņo, ka iesnieguma sagatavošanai nepieciešams papildu laiks. Tādā gadījumā to varēs iesniegt jau pašlaik likumā noteiktajā divu mēnešu laikā.

Simanovska un Labanovskis skaidro, ka viņu priekšlikums ļaus izmantot jaunos teritorijas plānojuma un lokālplānojuma noteikumus ātrāk, ja personas nesaskata kļūdas vai prettiesiskumu, bet dos pietiekamu papildu laiku šāda iesnieguma sagatavošanai, ja persona konstatējusi problēmas vai sagatavotais dokuments ir prettiesisks vai nekvalitatīvs.

Abiem deputātiem līdzīgu priekšlikumu ir iesniegusi sabiedriskā organizācija “Providus”, kas norāda, ka viena mēneša termiņš ir pārāk īss, lai sagatavotu izvērstu un pamatotu sūdzību par ļoti sarežģītiem un apjomīgiem dokumentiem.