Atpakaļ

Saeimas apakškomisijā turpinās spriest par latgaliešu valodas apmācības nodrošināšanu Latgales skolās

Šodien plkst.14.30 Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijā turpinās spriest par latgaliešu valodas apmācības nodrošināšanu Latgales skolās.

Sēde norisināsies daļēji attālināti videokonferences formātā un Saeimas komisiju sēžu zālē Jēkaba ielā 6/8, 306.telpā.

Uz sēdi aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts valodas centra,Valsts izglītības satura centra, Latgaliešu valodas, literatūras un kultūras vēstures skolotāju asociācijas, Latgales kongresa lēmumu izpildes padomes un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pirmā sēde, kurā tika spriests par šo jautājumu, notika 9.augustā.

Kā ziņots iepriekš, Latgaliešu organizācijas aicina piešķirt pastāvīgu finansējumu latgaliešu rakstu valodas stundām Latgales skolās.

.

19 latgaliešu nevalstiskās organizācijas nosūtījušas atklātu vēstuli Saeimas Latgales apakškomisijai, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Tieslietu ministrijai ar aicinājumu pievērst uzmanību kritiskajai situācijai izglītībā un ievērot valsts Satversmē un likumdošanā noteikto, piešķirot pastāvīgu un atsevišķu finansējumu brīvprātīgai latviešu valodas paveida un otras latviešu valodas rakstu tradīcijas – latgaliešu rakstu valodas – apguvei Latgales skolās.

Par vēstules tapšanas iemeslu kļuvusi latgaliešu valodas stundu atbalsta programmu neturpināšana 2023./2024. mācību gadā, kas apdraud līdz šim divos iepriekšējos mācību gados jau sasniegto progresu latgaliešu rakstu valodas apguvē.