Atpakaļ

Saeimas deputāti vērtēs ieceri ierobežot viedierīču lietošanu izglītības iestādēs

Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē deputāti turpinās skatīt grozījumus Izglītības likumā, kas paredz ierobežot viedierīču lietošanu izglītības iestādēs, liecina sēdes darba kārtība.

Desmit Saeimas opozīcijas deputāti iesnieguši priekšlikumu Izglītības likumā noteikt, ka izglītības iestāde ir patstāvīga izglītības programmu izstrādē un īstenošanā, darbinieku izraudzīšanā, finanšu, saimnieciskajā un citā darbībā saskaņā ar Izglītības likumu, citiem likumiem un normatīvajiem aktiem un izglītības iestādes nolikumu vai satversmi.

Deputāti rosina noteikt izglītības iestādei tiesības ierobežot vai aizliegt mobilo telefonu un viedierīču lietošanu izglītības iestādē, tai skaitā starpbrīžos, kā arī paredzot mobilo viedierīču un telefonu konfiscēšanu, izdodot izglītības iestādes iekšējos noteikumus, vai pilnveidojot iestādes Iekšējās kārtības noteikumus.

Otrs komisijas sēdes darba kārtībā iekļautais likumprojekts “Grozījumi Sporta likumā” paredz aizliegt organizēt Latvijā sporta spēļu komandu sporta sacensības, kurās piedalās Krievijas vai Baltkrievijas valsts izlases zem sava karoga vai neitrālā statusā. Likumprojekts tiek skatīts pirms otrā lasījuma.