Atpakaļ

Saeimas komisija atbalsta 1,633 miljonu eiro pārdalīšanu prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” pabeigšanai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja Saeimas vajadzībām ēkas Smilšu ielā 1 rekonstrukcijai paredzēta finansējuma 1,633 miljonu eiro apmērā novirzīšanu prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” būvniecības pabeigšanai.

Par finansējuma pārdalīšanu vēl būs jālemj Saeimai.

Komisijas vadītājs Jānis Reirs (JV) sēdē izteica kritiku, ka valsts objektam ir nosaukums angļu valodā.

Finansējuma pārdale tiks veikta starp Finanšu ministrijas un Kultūras ministrijas budžeta programmām.

Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā, kuru valdība pieņēma zināšanai, teikts, ka prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” būvniecības procesa pabeigšanai papildus nepieciešams finansējums 1 632 857 eiro apmērā, tostarp 774 257 eiro izmaksu segšanai pilnsabiedrībai “P un S Būvniecība”, kas radušās būvniecības tirgus satricinājumu rezultātā, saistībā ar kara Ukrainā sekām un kara dēļ ieviesto sankciju ilgstošo ietekmi, 273 642 eiro identificētajiem papildu būvniecības apjomiem (mūra plaisu nostiprināšanai, papildus vēsturisko ķieģeļu iegādei, iekštelpu apdares realizācijai, logu aiļu pastiprināšanai un sagatavošanai pirms logu montāžas), kā arī 584 958 eiro būvuzraudzības, autoruzraudzības, aprīkojuma uzstādīšanas, projekta vadības izmaksu un citu ar būvniecību saistīto izdevumu izmaksu segšanai.

Gadījumā, ja projekta pabeigšana netiks nodrošināta līdz 2024.gada 31.oktobrim, tā īstenošanā ieguldītais Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums 5 889 346,83 eiro apmērā būs jāatmaksā Eiropas Komisijai, teikts FM ziņojumā.

Saeimas Prezidijs 2023.gada 23.oktobrī nolēma, ka Saeimas pagaidu telpas tiks izvietotas Krišjāņa Valdemāra ielā 1b, vienlaicīgi atceļot 2022.gada 10.oktobra lēmumu par pagaidu telpu izvietošanu Smilšu ielā 1.

Tādejādi ēkas Smilšu ielā telpu pielāgošanai 2024.gadā plānoto, bet neizlietoto finansējumu 1 632 857 eiro apmērā ir iespējams novirzīt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” būvniecības procesa pabeigšanai Aristida Briāna ielā 13, Rīgā.

Iepriekš jau ziņots, ka šī gada aprīlī prototipēšanas darbnīcai “Riga Makerspace” būvdarbi bija izpildīti par 71%. Šogad plānots atklāt divus radošo industriju un kultūras izglītības veicināšanas attīstības projektus, kuri nodrošinās atbalstu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV), Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem.

Prototipēšanas darbnīcā “Riga Makerspace” atjaunotajā tehnikuma ēkā, kuras platība ir 1500 kvadrātmetri, notiek apkures un klimata kontroles sistēmas uzstādīšana, ventilācijas sistēmas uzstādīšana, iekšējās ūdensapgādes un kanalizācijas izbūve, iekšējās elektroapgādes un vājstrāvas sistēmas inženierkomunikāciju izbūve, reģipša starpsienu izbūve, koka logu montāža, logu ailu apmešana, apdares darbi, pārseguma izbūve pie kāpņu telpas, flīzēšanas darbi, griestu špaktelēšana un krāsošana, kā arī logu palodžu montāža.

Savukārt jaunbūvē, kuras platība ir 3600 kvadrātmetri, notiek fasādes montāžas darbi, parapeta izbūve, logu palodžu izbūve, apkures un klimata kontroles sistēmas uzstādīšana, ventilācijas sistēmas uzstādīšana, ūdensapgādes un kanalizācijas izbūve, elektroapgādes un vājstrāvas sistēmas inženierkomunikāciju izbūve, reģipša starpsienu izbūve un apdares darbi.

Plānots, ka Aristida Briāna ielā 13 tiks izveidotas sešas darbnīcas atbilstoši RDMV un LMA izglītības programmām, nodrošinot kvalitatīvu un konkurētspējīgu studiju procesu. Tāpat Mūžizglītības prototipēšanas pakalpojumu centrā ikvienam interesentam būs pieejami semināri, lekcijas un citi pasākumi.

Projekta īstenošanu nodrošina pilnsabiedrība “P un S Būvniecība”, kopējās būvdarbu izmaksas ir 12 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” attīstības projekta īstenošanai Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu no Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība,” kā arī valsts budžeta līdzekļus, tostarp Covid-19 finansējumu ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā. Projektu plānots pabeigt 2024.gada rudenī.