Atpakaļ

Saeimas komisija izbraukuma sēdē Ādažu bāzē iepazīsies ar Valsts aizsardzības dienesta ieviešanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien izbraukuma sēdē Ādažu bāzē iepazīsies ar Valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanas aktualitātēm un secinājumiem.

VAD likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim – vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka VAD brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsoņi – vīrieši un sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu sāka 2023.gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata. Savukārt šogad 23.janvārī pirmo reizi norisinājās VAD kandidātu atlase pēc nejaušības principa.

Arī turpmākajos iesaukumos Latvijas pilsoņi tiek aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, nepieciešamības gadījumā, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks pēc nejaušības principa, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

Brīvprātīgā pieteikšanās VAD 2025.gada janvāra iesaukumam norisināsies līdz šī gada 15.jūnijam.