Atpakaļ

Saeimas komisija pirms galīgā lasījuma spriedīs par sabiedrisko mediju apvienošanu

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien lems par sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio – apvienošanas jautājuma virzīšanu skatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā.

Uz sēdi uzaicināti Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP), Kultūras ministrijas un Uzņēmumu reģistra pārstāvji.

Likumprojekts tiek skatīts pēc Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) aicinājuma politiķiem turpināt darbu pie vienota sabiedriskā medija izveides, lai tas sāktu strādāt 2025.gada janvārī, kā paredz padomes izstrādātā koncepcija par Latvijas Radio un LTV apvienošanu.

Kaut arī šoreiz sabiedrisko mediju apvienošanas ideja, par kuru politiķi un sabiedriskie mediji debatē jau gadiem, līdz šim virzījās raiti, dienu pirms komisijas sēdes Latvijas Radio arodbiedrības valde aicināja politiķus atlikt sabiedrisko mediju apvienošanu. Arodbiedrība pārmet SEPLP iespējamu Latvijas Radio saturiskās un redakcionālās daudzveidības un medija identitātes nivelēšanu, kā arī to, ka mediju uzraugam neesot nedz plāna prognozējamam sabiedriskā medija finansējumam, nedz tam, kā varētu realizēties ideja par vienu apvienotā medija ēku.

SEPLP pārmetumus noraida, sakot, ka jaunā medija finansējums ir prognozējams trim gadiem uz priekšu, savukārt lēmumi par ēkām tiks pieņemti apvienotā uzņēmuma jaunās valdes pirmajā darbības gadā.

Jau ziņots, ka jautājumā iesaistīta arī kultūras ministre Agnese Logina (P), kura 11.janvārī tiksies ar SEPLP pārstāvjiem, informēja Kultūras ministrijā.

Tikšanās laikā plānots pārrunāt jautājumus par sabiedrisko mediju apvienošanas gaitu, šī gada prioritātēm, kā arī Latvijas Radio arodbiedrības valdes aicinājumu atlikt sabiedrisko mediju apvienošanu.