Atpakaļ

Sagatavo teritoriju Zolitūdes Atceres dārza izveidei

Lai sagatavotu un atbrīvotu Zolitūdes traģēdijai veltītās piemiņas vietas izbūvi, šonedēļ ir sākta pazemes stāvvietas demontāža, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Pašvaldība demontēs tikai to pazemes autostāvvietas daļu, kas nepieciešama piemiņas vietas izbūvei, un kas saskaņā ar noslēgto līgumu starp pašvaldību un juridisko personu SIA “Prana Property” pēc īpašumu sadales un apvienošanas nonāks pašvaldības īpašumā.

Darbu laikā veiks pastāvīgu gan pazemes autostāvvietas, gan blakus esošo ēku monitoringu.

Šīs nedēļas nogalē plānots sākt dzelzsbetona konstrukcijas demontāžu. Būvdarbu zonā izvietots žogs, uz kura piestiprinātas Zolitūdes Atceres dārza vizualizācijas.

Šobrīd tuvojas noslēgumam Zolitūdes Atceres dārza būvprojekta izstrāde. Nākamā gada sākumā plānots izsludināt iepirkumu piemiņas vietas izbūvei, lai nākamās būvniecības sezonas laikā varētu sākt izbūves darbus.

Atceres dārza atklāšana plānota 2025.gadā.

Jau ziņots, ka 2022.gadā Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas metu konkursā par labāko tika atzīts “ALPS ainavu darbnīcas”, dizaina biroja “H2E” un konsultāciju aģentūras “Copywriter/Levelup” kopīgi iesniegtais meta piedāvājums Zolitūdes Atceres dārza izveidei.

Tā galvenā ideja nosaka, ka šī vieta kalpos kā gaiša piemiņas vieta, kur traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki varēs netraucēti noturēt piemiņas brīžus, bet pārējiem iedzīvotājiem tā būs mierīgas atpūtas vieta, vienlaikus sniedzot būtiskāko informāciju par notikušo.

Risinājums tapis, respektējot biedrības “Zolitūde 21.11.” pausto vīziju un vēlmes.

Demontāžas projekta pasūtītājs ir igauņu kompānija SIA “Prana Property.” Līgumu par būves demontāžu Rīgas domes Īpašumu departaments noslēdzis ar SIA “Apsa būve”. Plānots, ka objekta demontāžas būvdarbu izmaksās nepilnus 160 000 eiro.

2013.gada 21.novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.