Atpakaļ

Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informēja “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

LVC norāda, ka darbus plānots pabeigt līdz šā gada septembra beigām.

Būvniecība notiks ceļa nodalījuma joslā, tomēr darbu zonās uz autoceļa (A11) būs atsevišķi luksoforu posmi, kā arī satiksmi regulēs ar ceļazīmēm un maksimālo braukšanas ātrumu ierobežos līdz 70 un 50 kilometriem stundā (km/h).

Apvienoto gājēju un velo ceļu būvēs šosejas (A11) labajā pusē, un tas būs atdalīts no brauktuves. 2,5 metru platais ceļš būs ar asfaltbetona segumu, informē LVC.

Darbu sāks ceļa nodalījuma joslā, atbrīvojot trasi no kokiem un krūmiem. Savukārt, lai ceļu remontdarbu laikā gar ceļu varētu cirst kokus, LVC ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš. To nosaka Ministru kabineta noteikumi par koku ciršanu ārpus meža.

LVC atzīmē, ka par papildu speciālistu, piemēram, Dabas aizsardzības pārvaldes vai arboristu piesaisti, kā arī publiskās apspiešanas rīkošanu lemj pašvaldība.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība būvniecības ieceri, tostarp koku un krūmu ciršanu, saskaņojusi pērn aprīlī.

Visā desmit kilometru posmā paredzēts izcirst 220 atsevišķus, tostarp 11 augļu kokus, kā arī krūmus 419 metru garumā.

Gājēju un velobraucēju infrastruktūras izbūvei no citām personām bija nepieciešams atsavināt 24 zemes gabalu daļas. Tāpat projektēšanas laikā konstatēts, ka ceļa zemes nodalījuma joslā atsevišķās vietās bez saskaņojuma ir izbūvēti žogi un citi labiekārtojuma elementi, kurus būvdarbu laikā demontēs.

Darbus veiks SIA “CTB” par 2,289 miljoniem eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA “Ceļu inženieri”, bet projekta autors ir SIA “Projekts 3”.

Gājēju un velobraucēju infrastruktūras būvdarbus Liepājas administratīvās teritorijas robežās, tostarp gar valsts galveno autoceļu (A11), pasūtīs Liepājas pašvaldība. Abi jaunās infrastruktūras posmi būs savstarpēji savienoti, norāda LVC.