Atpakaļ

Sāk satiksmes drošības kampaņu “Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme!”

Strauji augot ceļu satiksmes negadījumu skaitam, kuros iesaistīti bērni, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) un Valsts policija ceturtdien atklās satiksmes drošības kampaņu “Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme!”, informēja CSDD pārstāvji.

CSDD atzīmē, ka gada siltajos mēnešos, kad ļoti aktīvi norit mikromobilitātes sezona, satiksmes intensitāte ir visaugstākā, un strauji palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti bērni un pusaudži.

Par bērnu un jauniešu gūtām traumām ceļu satiksmē nopietnu satraukumu pauž arī BKUS mediķi, akcentējot, ka ik gadu situācija tikai pasliktinās. Iestājoties siltam laikam, bērni vairāk pārvietojas ar kādu no mikromobilitātes līdzekļiem, piemēram, velosipēdu, tāpēc pacientu skaits, kas šogad pirmajos siltajos mēnešos gūto traumu dēļ vērsušies pēc palīdzības BKUS, ir būtiski palielinājies.

Droša pārvietošanās ceļu satiksmē ir saistīta ne tikai ar satiksmes noteikumu ievērošanu, bet arī ar atbilstošu drošības līdzekļu, piemēram, ķiveres lietošanu, kā arī bērna vecumam un augumam atbilstoša auto sēdeklīša izmantošanu.

Satiksmes drošības kampaņas “Tava priekšzīme – svarīgākā ceļazīme!” atklāšanas pasākums notiks plkst.11 Rīgā, Vērmanes dārzā, blakus estrādei un bērnu rotaļu laukumam.

Pasākuma laikā tiks runāts par aktuālo situāciju ceļu satiksmē un ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīti bērni, kā arī jauno satiksmes drošības kampaņu un ikdienas pasākumiem, ko var veikt gan vecāki, gan sabiedrība kopumā. Pasākumā piedalīsies CSDD valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks, BKUS virsārste Renāte Snipe un Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pasākumā tiks atklāta arī ceļojošā ekspozīcija “Priekšzīmes aleja” par pieaugušo, īpaši vecāku, lomu, veidojot drošus bērnu paradumus ceļu satiksmē.