Atpakaļ

Sākas otrā bērnu mentālās veselības nedēļa

Šodien sākas otrā bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani”, kurā psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā, informēja pasākuma rīkotāji.

Sarunas, lekcijas un diskusijas vadīs speciālisti no Pusaudžu resursu centra, “Papardes zieda”, centra “Marta” un “Dardedzes”, kā arī citi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi.

Pedagoģe Viktorija Ozola runās par to, kā balansēt disciplīnu audzināšanā ar veselīgām, sirsnīgām un silta humora caurvītām attiecībām ar bērnu, savukārt sertificēta miega konsultante Zane Zolmane – par cieņpilnu bērnu miega paradumu veidošanu un to nozīmi bērna mentālai veselībai.

“Dardedzes” speciālisti aplūkos vardarbības tēmu bērnudārzā, sniedzot vecākiem skaidrojumu par to, kādas ir bērnam droša bērnudārza iezīmes, un kā rīkoties, ja ir aizdomas par riskiem, savukārt “Uzvedība.lv” pedagoģe Līga Bērziņa attīstīs diskusiju par brāļu un māsu savstarpējām attiecībām, strīdiem, kaušanos un salabšanu.

“Papardes zieda” vadītāja Iveta Ķelle un klīniskā psiholoģe, KBT terapeite apmācībā Inese Klote savā lekcijā runās par pusaudžu psihisko veselību, par pusaudzības “normām”, kā arī par “neērto” sarunu vadīšanu. Pusaudžu resursu centra speciālisti savukārt aplūkos smagākas tēmas – “pazudušos pusaudžus”, destruktīvu rīcību un atkarības.

Klīniskā psiholoģe Marina Brice runās par zaudējuma tēmu, par sērošanas nozīmi un to, kā par nāvi ģimenē runāt ar bērnu, bet centrs “Marta” stāstīs, kā atpazīt vardarbību ģimenē.

Paralēli tiešsaistes sarunām mentālās veselības nedēļas sākumā tiks atklāta digitāli lasāma grāmata “Runā ar mani vēstulēs”, kuru būs iespējams noklausīties arī audio formātā. Tāpat visu nedēļu ikviens varēs noskatīties arī projekta “Runā ar mani krāsās” videosižetus, kurā pusaudze Laura kopīgi ar rakstnieci Lauru Vinogradovu atveidos dažādās emocijas mākslā.

Savukārt brīvdienās podkāsta “Pa kluso” veidotāja Laura Grēviņa, sociālantropoloģe Anete Kiseļeva un “Pirmās emocionālās palīdzības” mamma un biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa diskutēs par grāmatām, kuras sniedz atbalstu bērnu audzināšanā.

Visas mentālās veselības nedēļas sarunas līdz 13.martam norisināsies bez maksas un attālināti tiešraidēs.