Atpakaļ

Sākas piekrastes dabas piesārņojuma vērtēšanas ekspedīcija

Šodien plkst.12.30 pie Ainažu mola sāksies kampaņas “Mana jūra” organizētā ekspedīcija, kuras laikā tradicionāli tiks vērtēts pludmaļu piesāņojums, informēja Vides fonda pārstāve Evelīna Krieviņa-Hammere.

Kā ik gadu, ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai un rosināt iedzīvotājus, pašvaldības, un uzņēmējus kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā.

Ekspedīcijas vadītāja Agate Albekeite uzsver, ka ekspedīcijā tās dalībnieki var iepazīt Latvijas piekrasti, uzzināt vairāk par jūras piesārņojošiem atkritumiem un to monitoringa metodēm, padarīt piekrasti tīrāku.

Ekspedīcijas laikā, līdztekus ierastajiem izpētes darbiem jūras piesārņojošo atkritumu situācijas noskaidrošanā, daudzveidīgās papildus aktivitātēs būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem.

Ar piedzīvojumu par ASV šķērsošanu ar kājām, ejot pa “Pacific Crest Trail”, dalīsies Maija Krasts. Viens no pieredzējušākajiem dabas pētniekiem Latvijā, zoologs Vilnis Skuja iepazīstinās ar dzīvnieku pasauli Kaltenes apkārtnē. Par pārējām aktivitātēm un lektoriem varēs uzzināt sekojot līdzi “Facebook” lapai “Mana jūra”.

Kampaņu “Mana jūra” īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un piekrastes aizsardzībā ieinteresētajām pašvaldībām.