Atpakaļ

Sākas pieteikumu iesniegšana klātienē studijām Latvijas augstskolās

No šodienas sākas pieteikšanās un pieteikumu apstiprināšana studijām Latvijas augstskolās klātienē augstskolu uzņemšanas punktos, kas turpināsies līdz 24.jūlijam.

Līdz pirmdienas pievakarei vienotajā elektronisko pieteikumu studijām 11 Latvijas augstskolās sistēmā kā pirmajā prioritātē visvairāk pieteikumu iesniegts mācībām Latvijas Universitātē (LU), liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā.

Kā pirmo prioritāti LU bija apstiprinājuši 1106 studētgribētāji. Savukārt 542 pieteikumi apstiprināti Rīgas Tehniskā universitātē (RTU), bet 169 pieteikumi – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU). Pārējās augstskolās kā pirmā prioritāte apstiprināto pieteikumu skaits joprojām saglabājas neliels.

No apstiprinātajiem pieteikumiem visvairāk to ir studijām LU studiju programmās “Ārstniecība”, “Datorzinātnes”, “Psiholoģija”, “Komunikācijas zinātne”, Tiesību zinātne” un “Biznesa vadība”.

Savukārt starp apstiprinātajiem pieteikumiem studijām citās augstskolās populārākās ir RTU programmas “Datorsistēmas”, “Arhitektūra”, “Informācijas tehnoloģija” un “Būvniecība”.

Kopumā četrās dienās saņemti 4529 studiju pieteikumi, no kuriem 43,78% jeb 1983 ir apstiprināti.

Kā ziņots, piektdien 11 augstskolās sākās elektroniskā pieteikšanās, kas šogad pirmo reizi norit pēc jaunās kārtības.

Šis ir pirmais mācību gads, kad vidusskolas absolventiem, lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, bija jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī.

Dažādos centralizēto eksāmenu līmeņus salīdzinās, tiem piemērojot koeficientus. Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā tiks piemērots koeficients 0,75, bet vispārīgā mācību satura apguves līmeņa centralizētajam eksāmenam – 0,50.

Piemēram, ja augstākā un optimālā līmeņa eksāmenos skolēna sniegums būs novērtēts ar 100%, tad uzņemšanā augstākā līmeņa eksāmens tiks vērtēts kā 100%, bet optimālā līmeņa eksāmena rezultāts – kā 75%.

Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā pielīdzinās arī tos centralizētos eksāmenus, kas kārtoti pirms dalījuma apguves līmeņos, un tiem tiks piemērots koeficients 0,75.

Izmantojot vienoto sistēmu, kas ir pieejama mājaslapā, vidusskolas absolventi var pieteikties studijām LU, RTU, LBTU, BA, Daugavpils Universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijā, Vidzemes Augstskolā, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Ventspils Augstskolā un Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Konkurss vienotajā uzņemšanā kā ierasti norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultātus iecerēts paziņot 28.jūlijā pēc plkst.17, bet otrās kārtas rezultātus – 1.augustā pēc plkst.17.

Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iestāšanās norit atsevišķi. Arī privātajās augstskolās uzņemšanas kārtība atšķiras.