Atpakaļ

Sāksies Baltijas lielākais avangarda mūzikas festivāls “Skaņu mežs”

Kultūrtelpā “Tu jau zini kur” šodien plkst.18 atklās Baltijā lielāko avangarda mūzikas festivālu “Skaņu mežs”, kas apmeklētājiem piedāvās koncertu un meistarklašu programmu līdz 8.oktobrim, informēja pasākuma rīkotāji.

Atklāšanas koncertā uzstāsies avangarda mūziķi no Lielbritānijas, Izraēlas, Meksikas, Vācijas, Dānijas, Igaunijas un Latvijas.

Tāpat pasākumā cita starpā notiks mūzikas izdevniecības “South London Space Agency” prezentācija. Izdevniecību dibinājis dīdžejs un producents “Grandmixxer”, un priekšnesumā piedalīsies reperi “Duppy” un “Mez”, kā arī brazīliešu vokāliste “Semiseria” un operdziedātāja “Alija Alsultani”.

“Skaņu mežs” ir dalībnieks novatoriskajai mūzikai veltītajā platformā “Shape+” un projektā “Tekhnē” – abus atbalsta Eiropas Savienība. Festivāls uzsācis dalību arī Ziemeļeiropas eksperimentālās mūzikas festivālu tīmeklī “NERDS” jeb “North European Resonance and Dissonance Society”.

Festivāla laikā notiks arī aktivitātes no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) grantu atbalstīta projekta “LYRA”, kas paredzēts bērniem un jauniešiem.

Projekts “LYRA” saņem dotācijas 206 256 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt bērnus un pusaudžus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt viņus tās radīšanā.

“Skaņu mežs” ir nepieradinātās mūzikas festivāls, kas norit Rīgā kopš 2003.gada.