Atpakaļ

Sāksies plašas visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”

No šodienas līdz 2.oktobrim visā Latvijā notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023”.

Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā, “Namejs 2023” plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām un komersantiem.

Mācībās piedalīsies karavīri un zemessargi no visām NBS vienībām, kā arī valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri un rezerves karavīri.

Kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Tāpat mācībās būs iesaistīti sabiedroto karavīri no ASV, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas. Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, NATO spēku integrācijas vienība Latvijā, Kanādas bruņoto spēku pavēlniecība Latvijā.

Mācību norisi atbalstīs Apvienotie reaģēšanas spēki. Šogad pirmo reizi mācības tiek organizētas sadarbībā ar NATO daudznacionālās divīzijas “Ziemeļi” štābu.

Vienlaikus ar “Namejs 2023” norisināsies ikgadējās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās mācības “Sudraba bulta”.

Mācībās kopā piedalīsies aptuveni 8500 dalībnieku.

Mācību laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika. Mācību uzdevumu izpildes laikā notiks militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

NBS aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados NBS sociālo tīklu kontos, kā arī NBS tīmekļa vietnē “www.mil.lv”. Tāpat ir izveidots informatīvais tālrunis 28637064.

Mācības “Namejs” ir iepriekš plānotas un visā Latvijā norisinās kopš 2014.gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu NBS kaujas spējas, kurām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai tie vienmēr būtu gatavi laikus reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.

Savukārt sadarbības stiprināšana gan ar valsts un pašvaldību iestādēm, gan dažādu nozaru komersantiem un to iesaiste mācībās stiprina valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.