Atpakaļ

Saldus novadā par 270 725 eiro 792 gaismekļus nomainīs uz LED lampām

Saldus novadā par 270 725 eiro ar LED lampām tiks nomainīti 792 gaismekļi, informēja pašvaldībā.

Pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar SIA “EL.Serviss” par LED apgaismojuma nomaiņu Saldus novadā. Apgaismojums Saldū tiks nomainīts 43 pilsētas ielās, kā arī jaunās LED lampas tiks uzliktas Brocēnos, Oškalnos, Draudzībā, Remtē, Druvā, Ezerē un Lutriņos – ielās un laukumos.

Apgaismojuma nomaiņa tiek veikta projektā “Viedo tehnoloģiju ieviešana Saldus novada ielu apgaismojuma infrastruktūrā”, kas tiek finansēts no Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējuma.

Projekta mērķis ir Saldus novada publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošana, ieviešot energoefektivitāti veicinošas viedās pilsētvides tehnoloģijas, tādējādi veicinot elektroenerģijas patēriņa un siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Lai nodrošinātu komfortablu un drošu vidi, projektā ir paredzēts pārbūvēt apgaismojuma infrastruktūru Saldus novadā, nomainot vecos gaismekļus uz 792 jauniem, moderniem, energoefektīviem gaismekļiem ar automātisku spilgtuma regulāciju atkarībā no laika apstākļiem, lai samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Līgums ar SIA “EL.Serviss” ir noslēgts par 223 740 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “EL.Serviss” apgrozījums 2022.gadā bija 2,58 miljoni eiro, peļņa – 75 737 eiro. Uzņēmums dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 4000 eiro. Armandam un Kārlim Ceimeriem, Mārim Prūsakam, Zigurtam Poļikovam katram pieder pa 21% uzņēmuma kapitāldaļu, Gaidaram Aunam – 10% un Ilzei Birziņai – 6% kapitāldaļu.