Atpakaļ

SEB pērn Baltijā pieņēmusi darbā aptuveni 100 IT un produktu izstrādes jomas darbinieku

“SEB banka” pagājušajā gadā Baltijas valstīs pieņēmusi darbā aptuveni 100 informācijas tehnoloģiju (IT) un produktu izstrādes jomas darbinieku, un apmēram trešā daļa no visiem nepieciešamajiem speciālistiem noalgota Latvijā, informēja bankas pārstāvji.

Bankas novērojumi liecina, ka atšķirībā no vēl nesenas pagātnes, kad pieprasījums pēc IT darbiniekiem būtiski pārsniedza piedāvājumu darba tirgū, interesentu skaits ir nozīmīgi palielinājies, un konkurence ir sīva, tomēr joprojām trūkst tehnisko speciālistu ar sarežģītākām kompetencēm, piemēram, “Java” programmētāju.

Tāpat bankā atzīmē, ka ikdienas darījumu kārtošana, izmantojot tiešsaistes banku vai mobilo lietotni, un arī kredītu saņemšana, neapmeklējot bankas filiāli, kļūst arvien izplatītāka gan privātpersonu, gan uzņēmumu segmentā.

Šo pakalpojumu sniegšanai ir nepieciešami IT speciālisti, programmētāji, produktu vadītāji un citi speciālisti.

Tāpēc 2023.gadā “SEB banka” Baltijas valstīs realizēja kampaņu, kuras mērķis bija pieņemt darbā aptuveni 100 produktu vadības un tehnoloģiju jomas darbinieku. Kopš pērnā gada sākuma darbu “SEB bankā” Latvijā sākuši 37 speciālisti, kas veido 35% no kopējā Baltijas valstīs noalgoto darbinieku skaita.

Bankas personāla speciālisti novērojuši, ka salīdzinoši raitāk iet ar tādu kandidātu piesaisti, kuri pārvalda plašāk izplatītas kompetences vai tehniskās prasmes, piemēram, biznesa attīstītāji, projektu vadītāji, vidējā līmeņa vadītāji, jaunākie speciālisti.

“SEB bankas” personāla atlases kampaņa aptvēra visas trīs Baltijas valstis, kas savukārt ļāvis novērot atšķirības starp Igauniju, Latviju un Lietuvu. Salīdzinot Baltijas valstis, visgrūtāk atrast darbiniekus bijis Igaunijā, kur ir neliels darba tirgus un uzņēmumi cenšas noturēt vērtīgos darbiniekus. Turklāt atšķirībā no Latvijas un Lietuvas Igaunijā darba sludinājumos nav jānorāda mēnešalgas diapazons.

Igaunijas labākie speciālisti, mainot darbu, sagaida vismaz 20% algas pieaugumu, it īpaši, ja viņi jau jūtas apmierināti ar savu pašreizējo darbu. Tāpat salīdzinājumā ar Latviju un Lietuvu Igaunijā IT amatu pozīcijās strādā vairāk ārzemnieku, piemēram, speciālisti no Zviedrijas, Kamerūnas, Turcijas un Indijas.

“SEB bankas” struktūrvienībās Baltijas valstīs joprojām pieejamas 43 vakances tādās jomās kā programmēšana, produktu attīstība un dizains un datu analītika.

Pēc aktīvu apmēra “SEB banka” 2022.gada beigās bija otra lielākā banka Latvijā, liecina Latvijas Bankas informācija.