Atpakaļ

Septembrī Latvijā reģistrētas divas letālas elektrotraumas

Latvijā septembrī reģistrētas divas elektrotraumas, kuru rezultātā bojā gājuši divi vīrieši, tostarp seniors, informēja AS “Sadales tīkls” pārstāvji.

Vienā gadījumā nāvējošs elektriskās strāvas trieciens saņemts, lādējot traktora akumulatoru, otrā – veicot mitrās uzkopšanas darbus ar elektrisku tīrīšanas iekārtu.

Kopumā 2023.gada deviņos mēnešos Latvijā iedzīvotāju īpašumos reģistrētas 30 elektrotraumas, divas no tām ar letālām sekām.

No 30 šogad reģistrētajām elektrotraumām 10 gadījumos cietuši bērni.

“Sadales tīkla” pārstāvji atgādina, ka par bērnu elektrodrošību lielā mērā ir atbildīgi pieaugušie – mazuļus nedrīkst atstāt bez uzraudzības elektroiekārtu tuvumā, savukārt jauniešiem svarīgi mācīt ievērot elektrodrošības principus.

Tāpat “Sadales tīkla” pārstāvji atgādina, ka ar īpašu rūpību ir jāseko līdzi dažādu akumulatoru un to lādētāju darba kārtībai, kā arī jāuzmanās, lietojot elektroierīces mitrā vidē, jo ūdens klātbūtne būtiski palielina elektrotraumu gūšanas risku. Vienlaikus jāseko līdzi elektroiekārtu darba kārtībai, un tās jālieto atbilstoši lietošanas instrukcijai.

“Sadales tīkls” ir valstij piederošajā “Latvenergo” koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.