Atpakaļ

Septembrī Latvijas teritorijā plānots organizēt plašas starptautiskās militārās mācības

Septembrī Latvijas teritorijā plānots organizēt plašas starptautiskās militārās mācības.

Militārās mācības “Northern Coasts” ir NATO un partnervalstu operacionālās un taktiskās mācības jūras karadarbības jomās. Mācībās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no NATO dalībvalstīm un Zviedrijas.

Mācību mērķis būs trenēt kuģu komandu, jūras aviācijas un atbalstošo sauszemes vienību sadarbību, veicot neliela mēroga apvienoto spēku operāciju šauros un seklos ūdeņos, dažādu draudu apstākļos, starptautiskā vidē.

Plānots, ka militārajās mācībās Latvijā piedalīsies vairāk nekā 500 ārvalstu militārpersonas.

Savukārt militārās mācības “Sudraba bulta” ir Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, operāciju plānošanai un vadīšanai, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības. Mācībās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no NATO un Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Mācību mērķis ir vingrināt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes apakšvienību un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas operāciju plānošanas un izpildes procesu, komandvadību un savstarpējo sadarbību, veicot konvencionālas karadarbības aizsardzības un uzbrukuma operācijas.

NBS plāno piedalīties mācībās, lai pārbaudītu un pilnveidotu komandvadību, apgādes jautājumus, vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, lai stiprinātu sadarbību starp vienībām, kā arī attīstītu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā.

Plānots, ka militārajās mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām.

Valdība ceturtdien deva akceptu Latvijas karavīru dalībai minētajās mācībās.