Atpakaļ

Sereda stājas Covid-19 sertifikātu neuzrādījušās deputātes Rjazanovas vietā

Otrdien par Liepājas valstspilsētas domes deputātu tika apstiprināts Pāvels Sereda (Saskaņa), kurš ieņems ievēlētās deputātes Ludmilas Rjazanovas vietā, kura tika uz laiku atstādināta no darba saistībā ar to, ka nevarēja uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku, portāls Kuramo.lv uzzināja pašvaldībā.

Otrdien bija sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā viens no darba kārtības jautājumiem bija tieši Pāvela Seredas apstiprināšanas amatā. Tāpat sēdē tika apstiprināts lēmums par deputāta Seredas iekļaušanu Pilsētas attīstības komitejas un Finanšu komitejas sastāvā, aizstājot deputāti Rjazanovu.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības dome pērn 16. decembrī pieņēma lēmumu, ar kuru tika nolemts uz laiku apturēt Ludmilas Rjazanovas pilnvaras. Atbilstoši Liepājas Vēlēšanu komisijas sniegtajām ziņām, deputāte nav uzrādījusi Vēlēšanu komisijai sertifikātu vai klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku. Uz deputātes pilnvaru apturēšanas laiku viņas vietā stājas nākamais kandidāts, kurš ieguvis sadarbspējīgu sertifikātu.

Līdz ar to 21. decembrī Liepājas vēlēšanu komisija pieņēma lēmumu par Pāvela Seredas kā nākamā kandidāta, kurš saņēmis nākamo lielāko balsu skaitu no partijas Saskaņa saraksta, deputāta pilnvaru pildīšanu.

Saskaņā ar likuma Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021. gada 15. novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Autors: Kuramo.lv / Foto: No Pāvela Seredas profila Facebook