Seska ekipāža WRC posmā tiek pie labākā rezultāta otrajā ātrumposmā pēc kārtas

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektdien Andumos pasaules rallija čempionāta (WRC) astotajā posmā izcīnīja pirmo vietu otrajā ātrumposmā pēc kārtas, saglabājot kopvērtējumā otro pozīciju.

Ceturtajā ātrumposmā Seska ekipāža (“Ford Puma”) 17,86 kilometrus garo posmu veica deviņās minūtēs un 12,5 sekundēs, apsteidzot somu Kalli Rovanperi (“Toyota GR Yaris”) tikai par 0,1 sekundi.

Labāko trijnieku noslēdza francūzis Adrjēns Formo (“Ford Puma”), kurš Seskam zaudēja 0,6 sekundes.

Kopvērtējumā līderis ir Rovapere, bet Sesks, atpaliekot 3,2 sekundes, ieņem otro vietu. Trešajā pozīcijā atrodas francūzis Sebastjans Ožjē (“Toyota GR Yaris”), kurš piekāpjas līderim 7,5 sekundes.

Turpinājumā dienas laikā tiks aizvadīti vēl četri ātrumposmi Tukuma un Talsu apkārtnē, pēdējais no kuriem sāksies plkst.17.20. Sacensības tiešraidē pārraida kanāls “Go3 Sport 1”.

Sestdien paredzēti vēl astoņi ātrumposmi, bet svētdien noslēdzošajā sacensību dienā tiks aizvadīti četri ātrumposmi. Kopā ekipāžām Latvijā būs jāveic 20 ātrumposmi 300,13 kilometru garumā, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

Jūnija beigās WRC debitēja Seska ekipāža, kas Polijas rallijā izcīnīja piekto vietu.

Pēc septiņiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmo vietu ieņem beļģis Tjerī Nevils, kurš iekrājis 136 punktus, bet otrais ar 121 punktu ir Lielbritānijas pilots Elfins Evanss, bet igaunis Ots Tenaks ar 115 punktiem noslēdz labāko trijnieku. Sesks ar deviņiem punktiem ierindojas 14.pozīcijā.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptvers teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā norisināsies posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Latvijas eksčempions Rovanpere šogad nestartē visos WRC posmos.