Sesks atkāpjas uz trešo vietu WRC Latvijas rallijā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis sestdien pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma 11.ātrumposmā ieņēma septīto vietu un kopvērtējumā atkāpās uz trešo pozīciju.

Īvandes ātrumposmā nepārspēta bija igauņa Ota Tenaka ekipāža (“Hyundai Shell Mobis”), kas finišēja 11 minūtēs un 23,3 sekundēs. Seska ekipāža, kas startē ar “Ford Puma” spēkratu, bija septītā ar 7,2 sekunžu deficītu.

Pirms šī ātrumposma latvietis par 3,5 sekundēm apsteidza Sebastjanu Ožjē (“Toyota GR Yaris”), kurš, neskatoties uz pieļauto kļūdu, Īvandes posmā Sesku pārspēja par 3,7 sekundēm.

Līderpozīciju saglabā Ožjē komandas biedrs soms Kalle Rovanpere, kurš francūzi apsteidz par 33,4 sekundēm, bet vēl divas sekundes desmitdaļas atpaliek Sesks. Nepilnas desmit sekundes aiz mājinieka ir Tenaks.

Sestdien tiks aizvadīti vēl četri ātrumposmi Kuldīgas un Dienvidkurzemes novados, kā arī Liepājā, pēdējam ātrumposmam Liepājā sākoties plkst.20.15. Sacensības tiešraidē pārraida televīzijas kanāls “Go3 Sport 1”.

Svētdien sacensības noslēgsies ar vēl četriem ātrumposmiem.

Ekipāžām Latvijā ir jāveic 20 ātrumposmi 300,13 kilometru garumā, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

Jūnija beigās Seska ekipāža debitēja WRC, Polijas rallijā izcīnot piekto vietu.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā aptver teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Sezonas turpinājumā notiks posmi Somijā, Grieķijā, Čīlē, Vācijā un Japānā.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Rovanpere, kurš karjeras pirmsākumos izcīnīja divus Latvijas čempiona titulus rallijā, šogad nestartē visos WRC posmos.