Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Iesūti

Sesks un Francis uzvar ERC ceturtajā posmā “Tet Rally Liepāja”

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien izcīnīja uzvaru FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) ceturtajā posmā “Tet Rally Liepāja”.

Latvieši bija ātrākie trijos no četriem svētdienas ātrumposmiem, bet priekšpēdējā posmā ieņēma trešo vietu, uzvarot soma Miko Heikiles ekipāžai.

Latvieši pēc desmit posmiem par 41,4 sekundēm apsteidza kopvērtējuma līderi jaunzēlandieti Haidenu Pedonu un par minūti un četrām sekundēm – norvēģu autobraucēju Madsu Estbergu.

Pēc četriem posmiem Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci pagaidu kopvērtējumā ar 78 punktiem ieņem otro vietu. Līderis ar 109 punktiem ir Pedons, bet 69 punktus sakrājis norvēģis Madss Estbergs.

“Perfekti. Tiešām izbaudīju iespēju braukt netālu no savām mājām. Esmu šeit uzaudzis, tādēļ ceru, ka draugi juta manu klātbūtni,” sacensību organizatori citē Sesku.

“Te nav iespējams atslābināties – ir ļoti sarežģīti noturēt ātrumu un vienlaicīgi veikt tīru ātrumposmu,” pēc otrās vietas ieņemšanas teica Pedons.

“Dienas laikā centāmies sataupīt riepas, lai izcīnītu maksimāli daudz punkt pēdējā ātrumposmā,” viņš piebilda. “Kopumā ļoti laba nedēļas nogale.”

“Šodien nevarēju atrast saķeri, mašīna slīdēja, un vadāmība nebija tā labākā. Nezināju, ko īsti darīt,” par savām problēmām stāstīja trešās vietas ieguvējs Estbergs.

“Beigās vienkārši centāmies tikt līdz galam. Rezultāts nav perfekts, taču kopumā esmu apmierināts,” piebilda norvēģis.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas ekipāža bija ātrākā pirmajos četros ātrumposmos, bet dienas pēdējā ātrumposmā lietainos laika apstākļos Liepājas ielās Seskam un Francim padevās vien 12.labākais laiks, taču tas neliedza saglabāt pirmo vietu kopvērtējumā.

Latvijas ekipāža Liepājas rallijā uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Pirmajā ERC sezonas posmā Portugālē Latvijas ekipāža ierindojās 12.pozīcijā, otrajā etapā Kanāriju salās ieņēma devīto vietu, bet Polijā kļuva par uzvarētāju.

FIA Eiropas rallija čempionāta ceturtā posma “Tet Rally Liepāja” ātrumposmi no 17. līdz 18.jūnijam norisinājās Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā, Liepājā, kā arī Dienvidkurzemes novadā.

Šajā sezonā liepājnieku ekipāža startē ar “Škoda Fabia RS Rally2” braucamo.

Šosezon Eiropas čempionātā plānoti astoņi posmi.