Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Sestdien nebūs pieejami maksājumi bankas “Citadele” internetbankā un mobilajā lietotnē

Sestdien, 13.janvārī, visu dienu nebūs pieejami maksājumi bankas “Citadele” internetbankā un mobilajā lietotnē, informēja bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka sestdien, 13.janvārī, no plkst.0 līdz 24 tiks veikti uzlabojumi bankas “Citadele” informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmās, līdz ar to šajā laikā klientiem nebūs pieejami maksājumi internetbankā un mobilajā lietotnē, taču maksājumu kartes un bankomāti strādās kā ierasts.

Tāpat bankā atzīmē, ja bankomātā tiks iemaksāta skaidra nauda, pirkumu apmaksai ar maksājumu karti tā būs pieejama uzreiz, taču veiktie karšu darījumi klientu kontos pilnīgi tiks atspoguļoti pēc darbu pabeigšanas.

Bankas “Citadele” klienti e-veikalos apmaksāt pirkumus varēs tikai ar maksājumu kartēm.

Savukārt tirgotājiem, kuri e-veikalos maksājumus pieņem ar “Klix”, būs pieejami visi apmaksas veidi, izņemot “Citadele Digilink”.

Maksājumi starp bankas “Citadele” kontiem un uz citu banku kontiem nebūs pieejami, tostarp nevarēs saņemt arī ienākošos maksājumus, tāpēc banka aicina darījumus veikt savlaicīgi – līdz 12.janvāra plkst.17.

Maksājumu apstrāde tiks atjaunota 14.janvārī.

Bankā arī min, ka gan mobilā lietotne, gan internetbanka sestdien, 13.janvārī, būs pieejamas, taču nevarēs veikt maksājumus un noformēt kredītus. Arī citas funkcijas nebūs pieejamas vai būs ierobežotas.

Mobilajā lietotnē būs iespējams aizpildīt pieteikumu, lai kļūtu par bankas klientu, taču pieteikumi tiks izskatīti pēc uzlabojumu veikšanas. Juridiskajām personām attālināti pieteikties kļūt par klientu nebūs iespējams.

Tiešsaistes pakalpojumi mājaslapā nebūs pieejami, piemēram, attālinātā pieteikšanās mājokļa vai patēriņa kredītam.

Bankas “Citadele” Biznesa portāls sestdien nebūs pieejams.

Bankas filiāles tirdzniecības centros būs atvērtas ierastajā darba laikā un klientiem būs iespēja saņemt konsultācijas, taču darbības ar bankas sistēmām (maksājumi, kontu atvēršana, kredītu noformēšana un citas) nebūs pieejamas līdz uzlabojumu procesa beigām.

Uzlabojumu laikā konsultācijas zvanu centrā būs pieejamas visu diennakti.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2022.gada beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. Aptuveni 75% bankas “Citadele” akciju pieder starptautiskai investoru grupai un citiem mazākuma akcionāriem, ko pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas īpašumā ir gandrīz 25% akciju.