Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Sestdien sāksies ūdensputnu medību sezona

Sestdien, 12.augustā, sāksies ūdensputnu medību sezona, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Ūdensputnu medību sezona tiks atklāta plkst.16.

Medību sezonas sākumā – no 12.augusta līdz 14.septembrim – ūdensputnus atļauts medīt trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15.septembra līdz 30.novembrim – katru dienu.

Ūdensputni, piemēram, meža pīles, krīkļi, prīkšķes un gaigalas, ir nelimitētie medījamie dzīvnieki, un līdz ar to nav noteikts nomedījamo putnu skaits.

Pagājušajā medību sezonā VMD tika ziņots par 17 000 ūdensputnu nomedīšanu.

VMD norāda, ka publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Publisko ezeru un upju saraksts ir atrodams Civillikuma 1. pielikumā.

VMD atgādina, ka medīt publiskajās ūdenstilpēs, kas atrodas pilsētu administratīvajās teritorijās, atļauts tikai saskaņā ar attiecīgās pašvaldības noteikto kārtību. Ja pašvaldība šādu kārtību nav izstrādājusi, medīt pilsētas teritorijā ir aizliegts.

Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti citi ūdensputnu medību termiņi, liegumi un ierobežojumi. Pirms došanās uz medību vietu VMD iesaka noskaidrot konkrētās medību platības tiesisko statusu un ierobežojumus, kas saistīti ar ūdensputnu medībām. Informācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļvietnē.