Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Sievietei, kas Trampam nosūtījusi rīcinu, piespriests 22 gadu cietumsods

ASV ir piespriests gandrīz 22 gadu cietumsods sievietei, kas bija nosūtījusi aploksni ar nāvējošo indi rīcinu toreizējam ASV prezidentam Donaldam Trampam.

Sieviete, kuras vārds netika nosaukts, paliks tiesiskā uzraudzībā arī pēc atbrīvošanas, ceturtdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija.

55 gadus vecā sieviete, kas ir Kanādas un Francijas dubultpilsone, ir atzinusies, ka 2020.gada septembrī saražoja rīcinu savās mājās Kanādas Kvebekas provincē.

Viņa nosūtīja vēstules ar šo indi uz Balto namu un tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām Teksasas štatā.

Tieslietu ministrija informēja, ka šī sieviete 2019.gadā bija pavadījusi vairākas nedēļas apcietinājumā Teksasā un vainojusi tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas.

Viņa arī vērsusies pret Trampu sociālajos medijos. Toreizējam prezidentam nosūtītajā vēstulē viņa aicinājusi Trampu atsaukt savu kandidatūru 2020.gada prezidenta vēlēšanām.

Trampam adresētā aploksne ar rīcinu bija nosūtīta no Kanādas, bet to pārtvēra ASV Slepenais dienests un tā nesasniedza Balto namu.

Aploksnes sūtītāja tika aizturēta 2020.gada septembrī robežas šķērsošanas laikā Ņujorkas štata Bufalo pilsētā, ierodoties no Kanādas. Aizturēšanas brīdī viņai bija šaujamierocis.

Piespriestais cietumsods ir daļa no vienošanās ar prokuratūru, kuru tiesa tagad ir apstiprinājusi.

2013.gadā vēstules, kas bija piesūcinātas ar rīcinu, tika nosūtītas toreizējam ASV prezidentam Barakam Obamam un toreizējam Ņujorkas mēram Maiklam Blumbergam.


Rīcins var būt nāvējošs pat mazās devās.