Atpakaļ

Siliņa: 75 miljonus eiro skolu tīkla reformu investīciju fondam varētu rast nākamā gada budžetā

Plānotos 75 miljonus eiro skolu tīkla reformu investīciju fondam varētu rast nākamā gada budžetā, otrdien pēc Ministru kabineta (MK) sēdes medijiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Siliņa sacīja, ka ideja par fondu nākusi no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas (JV), un tas arī varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) paspārnē.

Savukārt naudu šāda fonda izveidei varētu rast nākamā gada valsts budžetā, ja koalīcija par to vienosies.

Komentējot, kā pēc tam naudu varētu dalīt, Siliņa sacīja, ka konkrēti kritēriji vēl nav izstrādāti, jo valdība vēl uzklausa pašvaldību akūtās vajadzības.

Jau tika vēstīts, ka koalīcijas partiju un iesaistīto pušu sarunās ir iezīmējusies potenciālā vienošanās par skolu tīkla un finansēšanas reformu, tostarp ieviešot jaunu investīciju fondu, kas sākotnēji plānots 75 miljonu eiro apmērā.

Kā ziņots, IZM bija iecerējusi no nākamā gada būtiski reformēt skolu finansēšanas modeli, kā rezultātā pašvaldībām beidzot nāktos sakārtot skolu tīklu, pretējā gadījumā kritērijus neizpildošās skolas būtu jāfinansē pašām pašvaldībām, kurām tam nav līdzekļu.

Reformas pieteikumam sekoja atsevišķu Latvijas pašvaldību un to iedzīvotāju neapmierinātība ar iespējamu skolu slēgšanu, kam savukārt sekoja ZZS paziņojums, ka tā nav gatava atbalstīt reformu sākotnējā veidolā.

Siliņa pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes pauda, ka pēc notikušajām sarunām ar pašvaldībām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) veic jaunus aprēķinus, jo visi iespējamie labojumi un priekšlikumi atstāj ietekmi uz budžetu un finansēm, tādēļ nepieciešams veikt pārrēķinus piedāvātā modeļa sākotnējā versijā.

Premjerministre sacīja, ka koalīcija vēlas ”līdz detaļām” izstrādāt modeli un tad nākt ar to klajā.

Patlaban vēl notiekot darbs, uzsvēra premjere.