Atpakaļ

Siliņa: ES valstis vienojušās par atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā

Visas 27 Eiropas Savienības (ES) valstis ir izpildījušas apņemšanos nodrošināt Ukrainai paredzamu, ilgtermiņa atbalstu 50 miljardu eiro apmērā, ceturtdien informē Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Viņa norāda, ka tas stiprinās Ukrainu tās cīņā par savu brīvību. “Šī ir ļoti laba ziņa Latvijas un visas Eiropas drošībai,” raksta Ministru prezidente.

Siliņa uzsvēra, ka šādi ES ir vēlreiz apliecinājusi spēju vienoties.

Vienlaikus atbalsts Ukrainai ir daļa no plašākas ES budžeta pārskatīšanas, un tas ir pavēris iespējas risināt migrācijas, ES ārējo robežu drošības jautājumus, kā arī lauksaimniecības politiku. ES līderi Eiropadomē vienojušies meklēt risinājumus uz zemniekiem būtiskajiem jautājumiem, pauda Siliņa.

Siliņa vakar piedalijās Eiropadomes sēdē, kurā Latvija uzsvēra nepieciešamību pēc ilgtermiņa atbalsta Ukrainai.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, kas arī pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā uzturējis tuvas saites ar Kremli, decembrī uzlika veto ES 50 miljardu eiro palīdzībai Ukrainai. Taču, kā liecināja ES amatpersonu izstrādātais dokuments, kas nonācis laikraksta “Financial Times” rīcībā, pārējie ES līderi bija gatavi vērsties pret Ungārijas ekonomiku, ja Budapešta samitā bloķēs jauno palīdzību Ukrainai.