Atpakaļ

Siliņa gandarīta par koalīcijas spēju vienoties par medikamentu cenu samazināšanu

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ir gandarīta par koalīcijas spēju vienoties par zāļu cenu samazināšanu.

Premjere pēc Sadarbības sanāksmes žurnālistiem pauda, ka rīt valdībā tiks skatīts veselības ministra Hosama Abu Meri (JV) informatīvais ziņojums par zāļu cenu samazinājumu, tas esot vēsturisks brīdis, jo šajā koalīcijā ir izdevies vienoties par zāļu cenu samazinājuma dokumanta virzību.

”Mēs saprotam, ka būs ļoti daudz dažādi jautājumi un uz visiem noteikti uzreiz nevarēs atbildēt, bet informatīvais ziņojums iezīmēs virzienu, kam nosaka zāļu cenu griestus. Valdība strādās, lai kopumā iedzīvotājiem zāļu cenas samazinās, lai cenas tuvinātos Igaunijas un Lietuvas līmenim,” uzsvēra premjerministre.

Veselības ministrs ir apgalvojis, ka viena no viņa prioritātēm ir panākt medikamentu pieejamības uzlabošanos iedzīvotājiem, gan attīstot medikamentu kompensācijas sistēmu un sarakstu, gan pārskatot zāļu cenu veidošanas principus.

Tāpat notiek darbs pie konceptuālā ziņojuma, lai apzinātu būtiskākās problēmas par zāļu finansiālo pieejamību ietekmējošiem faktoriem un sniegtu risinājumus iedzīvotājiem nepieciešamo medikamentu pieejamībai. Farmācijas nozares uzņēmumi aktīvi iebilst pret VM izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par zāļu finansiālās pieejamības palielināšanu paustajām iecerēm.