Atpakaļ

Siliņa: Latvijas ārpolitika nes augļus

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) šodien ikgadējās Saeimas ārpolitikas debatēs atzinīgi novērtēja Latvijas īstenoto ārpolitiku NATO struktūrā.

Siliņa sacīja, ka drošības un aizsardzības centrālais stūrakmens Latvijā ir NATO.

Valdības vadītāja jūlijā piedalīsies NATO samitā Vašingtonā, un tajā Latvijas nostāja būšot vērsta uz sabiedroto militārās klātbūtnes palielināšanu Latvijā.

Vienlaikus Ministru prezidente norādīja, ka jau šobrīd Kanāda kā vadošā sabiedrotā virzās uz brigādes lieluma kaujas grupas izveidošanu Latvijā, un tas, Ministru prezidentes ieskatā, apliecina, ka “Latvijas ārpolitika nes augļus”.

Vienlaikus nemainīgs Latvijas uzdevums ir palielināt NATO aizsardzības spējas, tostarp attīstot arī savu un Eiropas militāro industriju. Virzībā uz 3% no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai, Latvija saviem sabiedrotajiem rāda piemēru, uzskata Ministru prezidente. To apliecinot arī citu valstu līderi, norādot, ka tas ir “pareizais ceļš”.

Ministru prezidente atzina, ka sabiedroto atbalsts aug. Tāpat mainās sabiedroto izpratne par Krievijas patiesajiem nodomiem, un Latvijas viedoklī ieklausās arvien vairāk.

Siliņa pauda Latvijas gatavību kopā ar citām reģiona un NATO valstīm īstenot apņēmīgu atturēšanas politiku pret Krievijas apdraudējumu.