Atpakaļ

Siliņa pauž gatavību sākt valdības veidošanu no “baltas lapas”

Pašreizējā labklājības ministre Evika Siliņa (JV) ir gatava Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča aicinājumam sākt valdības veidošanu no “baltas lapas”, trešdien pēc piecu partiju tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja Siliņa.

Rinkēvičs šodien tikās ar “Jaunās vienotības” (JV), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Apvienotā saraksta” (AS), Nacionālās apvienības (NA) un “Progresīvo” pārstāvjiem.

Prezidents tikšanās laikā norādījis, ka citi no šīm piecām partijām nav izvirzījuši savu premjera kandidātu – attiecīgi Ministru prezidenta kandidāts varētu būt tas, kas varētu uzsākt neformālās un formālās konsultācijas, sacīja Siliņa.

Tāpat viņa sacīja, ka prezidents tikšanās laikā uzsvēris, ka ir būtiski nevilcināties ar jaunās valdības veidošanu, lai varētu ātri pieņemt nākamā gada budžetu.

Komentējot budžetu, Siliņa sacīja, ka neviens no partneriem negribētu tehnisko budžetu.

Siliņa sacīja, ka Rinkēviča vēlamais formāts būtu plašāka koalīcija, bet, ja tas neizdodas, tad būtu iespējama arī triju vai četru partiju koalīcija. Tomēr Siliņa nominēšanas gadījumā plāno uzsākt sarunas ar visiem pieciem partneriem. Tāpat arī plāno izrunāt būtiskākās lietas, kas traucē NA sastrādāties ar “Progresīvajiem”.

Tomēr Siliņa norādīja, ka ir arī daudz dažādas versijas, kā strādāt četru partiju koalīcijā, un, gadījumā, ja tas nebūs iespējams, ir arī trīs partiju koalīcijas iespējas.

“Nevaram sarunas ieildzināt, ātri jāpieņem lēmumi un jāspēj vienoties,” sacīja Siliņa.

Jau vēstīts, ka JV pārstāvis Krišjānis Kariņš 17.augustā Valsts prezidentam iesniedza dokumentu par valdības demisiju.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS – 16, bet “Progresīvajiem” – 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.

AS ir 15 parlamentārieši un NA – 13 deputātu vietas.

Partijai “Stabilitātei” ir desmit mandāti un “Latvija pirmajā vietā” – astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.