Atpakaļ

Siliņa: Topošā koalīcija Latviju vēlas redzēt kā latvisku, labklājīgu un iekļaujošu Eiropas valsti

Topošā koalīcija Latviju vēlas redzēt kā latvisku, labklājīgu un iekļaujošu Eiropas valsti, šodien pēc “Jaunās vienotības” (JV), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un “Progresīvo” pārstāvju tikšanās žurnālistiem pauda Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV).

Viņa pastāstīja, ka jaunajai valdībai būs jāstrādā arī pie klimata tehnoloģiju, digitālo pārmaiņu ieviešanas. Topošā koalīcija arī strādās, lai uzlabotu pieejamību veselības aprūpei, izglītības saturu, lai atrisinātu cilvēktiesību, ģimeņu jautājumus, lai arī jaunieši justos piederīgi Latvijai, norādīja politiķe.

Šodien panākta vienošanās par koalīcijas līguma projekta principiem, tāpat tika sākts apspriests arī valdības deklarāciju, ko paredzēts veidot pēc iespējas kompaktāku, pastāstīja Siliņa.

Potenciālās jaunās koalīcijas pārstāvji šodien izrunājuši, kādā veidā tiks strādāts, kādi būs tie kopīgie principi un vērtības, pēc kuriem partneri vadīsies, pauda premjera amata kandidāte.

Koalīcijas līgumu paredzēts veidot līdzīgu iepriekšējo valdību sadarbības dokumentam, tajā skaitā norādot, ka par kādu izmaiņu Satversmē virzīšanu var lemt tikai pēc visu trīs partneru kopīgas vienošanās.

Nākamā oficiālā JV, ZZS un “Progresīvo” tikšanās paredzēta trešdien, 6.septembrī, bet līdz tam notiks neformālas konsultācijas.

Pirmdien JV, ZZS un “Progresīvo” veidotā topošā koalīcija Ministru prezidenta amata kandidātes Evikas Siliņas (JV) vadībā sāka strādāt pie jaunās valdības deklarācijas veidošanas.

Jaunās koalīcijas pārstāvji sākuši strādāt pie koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim.

Topošajai koalīcijai ir 52 deputātu balsis.

Kā ziņots, piektdien līdz ar “Apvienotā saraksta” paziņojumu par nepievienošanos, viņuprāt, “Lemberga valdībai”, tapa skaidrs, ka valdību turpinās veidot trīs politiskie spēki – JV, ZZS un “Progresīvie”.