Atpakaļ

Skolēnus un studentus aicina pieteikties ikgadējam LATA atvērto datu hakatonam

0
Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) aicina Latvijas skolēnus un studentus pieteikties ikgadējam asociācijas rīkotajam hakatonam un ideju ģeneratoram.

Hakatons norisināsies no 5.oktobra līdz 10.novembrim, un šī gada tēma ir “Digitālais maks – drošai identifikācijai un plašam pakalpojumu klāstam Eiropā”.

Šī gada hakatona tēma ir izvēlēta saskaņā ar Eiropas Savienības ieceri ir izveidot vienotu digitālu rīku, kas darbojas visā teritorijā un kurā elektroniski pieejama visa cilvēkam aktuālā personīgā informācija, kas saistīta ar identifikāciju, autentifikāciju, norēķiniem, un piekļuve dažādiem resursiem – no maksājumu kartes, medikamentu receptes, piekļuves digitālajiem pakalpojumiem un resursiem līdz e-parakstam. Līdz 2030.gadam vismaz 80% iedzīvotāju jau būtu jāizmanto sava digitālā identitāte – ne tikai vienas valsts ietvaros, bet visas Eiropas mērogā.

LATA valdes priekšsēdētājs Pēteris Jurčenko norāda, ka vienota digitālā maka ieviešana Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) ir nākamais solis, lai uzlabotu un atvieglotu plašas sabiedrības daļas ikdienu. Skolēnu un studentu iesaiste izstrādes procesā un ideju ģenerēšanā dos projektam svaigu skatījumu un inovatīvus risinājumus, lai gala rezultāts būtu ērts, praktisks un pieejams.

LATA hakatonā skolēniem un studentiem būs iespēja konkursam pieteikt gan idejas, gan konkrētus priekšlikumus tehniskajiem un reāliem risinājumiem, izmantojot atvērtos datus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols norāda, ka Eiropas digitālās identitātes maks būs jaunās paaudzes ES mēroga mobilais eID risinājums.

“Dalība šādā hakatonā, kurā satiksies skolēnu un studentu idejas ar nozares ekspertiem, veido auglīgu vidi plašākai izpratnei par jauno rīku, kā arī sniedz iespēju mums, kā politikas veidotājiem, uzzināt, kādas ir lietotāju vēlmes attiecībā uz digitālo identitātes maku”, atzīst Ozols.

Hakatonā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo, profesionālo izglītības iestāžu, interešu izglītības iestādes audzēkņi, profesionālo skolu studenti un augstskolu studenti. Komandas lielums – viens līdz pieci cilvēki. Katrai komandai jābūt piesaistītam vienam ekspertam – skolotājam vai citam pilngadīgam ekspertam.

Pirmās vietas ieguvēju komanda iegūs 500 eiro, savukārt piesaistītais eksperts iegūs 250 eiro. Otrās vietas ieguvēji saņems 300 eiro komandai un 150 eiro ekspertam. Savukārt trešās vietas komanda saņems 150 eiro, bet tai piesaistītais eksperts – 75 eiro.

Pieteikties dalībai hakatonā un ideju ģeneratorā iespējams vietnē “www.lata.org.lv/skolas-2023”.

Projektu organizē LATA, savukārt atbalsta VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, VARAM, Rīgas Tehniskā universitāte, kā arī “E-klase”.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.