Atpakaļ

Skolniece no Latvijas iegūst sudraba medaļu Eiropas meiteņu informātikas olimpiādē

Skolniece no Latvijas pirmo reizi ieguvusi sudraba medaļu Eiropas meiteņu informātikas olimpiādē, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Laura Šīraka.

To izcīnīja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolniece Ramona Poreitere. Labus rezultātus trešajā Eiropas meiteņu informātikas olimpiādē uzrādījušas arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieces Jelizaveta Deņisova un Diāna Stecka, kā arī Rīgas 1.tālmācības vidusskolas skolniece Anete Gūtmane.

VISC pārstāve atzīmēja, ka šogad olimpiādē, kas norisinājās no 15. līdz 21.jūlijam Lundā, Zviedrijā, piedalījās 189 dalībnieču no 52 valstīm. Uzdevumu risināšanai tika atvēlētas divas dienas, katrā no tām piecu stundu laikā risinot četrus atjautīgus uzdevumus.

Latvijas komandas vadītājs, Pirmās programmēšanas skolas pasniedzējs Raivis Ieviņš norāda, ka saturs šī gada teorētiskajiem un praktiskajiem vingrinājumiem bija saistīts ar inflāciju – meitenēm bija jāuzraksta programma, kas ātri un efektīvi spēj pārrēķināt daudzu un dažādu produktu cenu un jebkurā brīdī paziņot visu produktu cenu summu. Visefektīvāko algoritmu spējušas izdomāt 100 skolnieces, to skaitā arī trīs Latvijas pārstāves.

Savukārt viens no sarežģītākajiem uzdevumiem bija iedomāta robota programmēšana, lai tas pēc iespējas ātrāk spētu atrast dārgumu lādi, atzīmēja Ieviņš. Poreitere bijusi viena no retajām dalībniecēm, kurām izdevās rast ļoti efektīvu algoritmu.