Atpakaļ

Skrundā notiek Kuldīgas un Saldus Civilo aizsardzības komisiju pārstāvju mācības

14. oktobrī Skrundas kultūras nama telpās norisinājās Kuldīgas un Saldus novada teritoriju Civilās aizsardzības komisijas pārstāvju mācības, kuras iniciēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons.

Mācībās piedalījās pārstāvji no Kuldīgas un Saldus novada pašvaldībām, Valsts meža dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Kuldīgas un Saldus pašvaldības policijām, Pārtikas un veterinārā dienesta, Kuldīgas slimnīcas, Dienvidkurzemes virsmežniecības, AS “Sadales tīkls”, Saldus novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”, Saldus medicīnas centra, Akciju sabiedrības “Latvenergo” filiāles “Rietumu elektriskie tīkli”.

Lektori no Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniedza lekcijas par tēmām – “Visaptverošā aizsardzība un tās lomā Latvijā, Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku loma Civilās aizsardzības sistēmā, mobilizējamie civilās aizsardzības formējumi”, “Komunikācija informācijas karā” un “Civilās aizsardzības sistēmas uzbūve, uzdevumi un leģitīmais ietvars”.

“Mācību mērķis bija dalībniekiem iegūt jaunas un pilnveidot esošās zināšanas par civilās aizsardzības struktūru, atbildību sadalījumu un uzdevumiem, kā arī par visaptverošo valsts aizsardzību, hibrīdkara apdraudējumu un stratēģisko komunikāciju. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un notikumus Ukrainā mums ir izveidojies cits skatījums uz lietām un notikumiem, uz kuriem mums ir jābūt gataviem reaģēt. Tāpēc kopā ar Aizsardzības, Iekšlietu un citām ministrijām, pašvaldībām, dažādām valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem ir jāveido spēcīga un krīzes situācijās darboties spējīga Civilās aizsardzības sistēma,” uzskata pulkvežleitnants R.Ažēns.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā. Visaptverošās aizsardzības mērķis ir ne tikai stiprināt militārās aizsardzības spējas, bet arī padziļināt visu valsts un pašvaldības institūciju savstarpējo sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās privātās partnerības mehānismu izstrādi, paplašināt sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, uzlabot sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīžu pārvarēšanai.