Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Slovākijas premjeram uzbrukušais vīrietis apsūdzēts slepkavības mēģinājumā

Slovākijas iekšlietu ministrs Matūšs Šutajs Eštoks ceturtdien paziņoja, ka vīrietis, kurš tika aizturēts saistībā ar premjerministra Roberta Fico sašaušanu, apsūdzēts slepkavības mēģinājumā.

“Slovākijas policija strādā ar vienu uzbrukuma versiju, un aizdomās turētais ir apsūdzēts slepkavības mēģinājumā ar iepriekšēju nodomu,” žurnālistiem sacīja ministrs, piebilstot, ka uzbrukums bijis politiski motivēts.

Pēc viņa teiktā, uzbrucējs bijis “vientuļais vilks”, kurš nav piederējis nekādai politiskai grupai.

Premjerministru ar vairākiem šāvieniem smagi ievainoja 71 gadu vecs vīrietis kalnrūpniecības pilsētā Handlovā. Tas notika pie vietējā kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem.

Valdība paziņoja, ka uzbrukumam bija “politisks motīvs”. Mediji ziņoja, ka policija nopratinājusi arī šāvēja sievu.

Vairāki Slovākijas mediji, arī žurnāls “Plus 7 Dni”, vēstīja, ka premjeru sašāvis rakstnieks Jurajs Čintula, kurš sociālajos tīklos atklāti paudis naidu pret Fico.

Kā ceturtdien paziņoja Fico vietnieks, premjerministra stāvoklis ir stabilizējies, bet joprojām ir ļoti nopietns.

Ķirurgi naktī pavadīja vairākas stundas operāciju zālē, cīnoties, lai glābtu 59 gadus veco premjeru pēc uzbrukuma.

“Naktī ārstiem izdevās stabilizēt pacienta stāvokli,” žurnālistiem Banska Bistricas slimnīcā sacīja vicepremjers Roberts Kaliņāks. “Diemžēl stāvoklis joprojām ir ļoti nopietns, jo ievainojumi ir sarežģīti.”

Banska Bistricas slimnīcas direktore Miriama Lapuņikova sacīja, ka Fico tika veikta “piecu stundu ilga operācija, ko veica divas komandas”.

“Viņš paliks intensīvās aprūpes nodaļā,” viņa piebilda.