Atpakaļ

Soda divus policistus par ribu salaušanu aizturētajam

Rīgas pilsētas tiesa piemērojusi nosacītu sodu divām Valsts policijas amatpersonām par ribu salaušanu aizturētajam, liecina publiski pieejamais tiesas lēmums.

Kā izriet no apsūdzības, policisti izdarīja tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas.

2018.gada 4.septembrī atrodoties kādas persona dzīvoklī, viens no policistiem piegājis pie vīrieša un tīši vienu reizi ar dūri iesitis viņam pa kreiso sānu. Pēc tam vīrietis iegrūsts gultā, kur policisti pielietojot fizisku spēku, aizlaužot vīrieša rokas un cenšoties uzvilkt roku dzelžus, ne mazāk kā piecas reizes tīši iesituši vīrietim pa muguru.

Policistu prettiesisku darbību rezultātā cietušajam konstatēts divu ribu lūzums, zemādas asinsizplūdums kreisajā augšdelmā un ādas nobrāzums uz kreisā apakšdelmā. Minētie miesas bojājumi pēc sava rakstura kopumā pieskaitāmi pie vidējiem miesas bojājumiem.

Katram no policistiem piemērota brīvības atņemšana uz vienu gadu, atņemot tiesības ieņemt amatu Valsts un pašvaldības policijā uz diviem gadiem. Sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Par šādu sodu apsūdzētie bija vienojušies ar prokuratūru.

Jau ziņots, ka citā lietā pagājušā gada vasarā prokuratūra piemērojusi sabiedriskos darbus divām Daugavpils pašvaldības policijas amatpersonām par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistītas ar vardarbību.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs.