Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Sods par trokšņošanu āra tirdzniecības vietās Rīgā varēs sasniegt 10 000 eiro

Sods par trokšņošanu āra tirdzniecības vietās Rīgā varēs sasniegt 10 000 eiro, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Rīgas dome 12.jūlijā pieņēma saistošos noteikumus, kas paredz ierobežot skaļas mūzikas atskaņošanu āra kafejnīcās.

“Rīgas pašvaldības mērķis nav atcelt vai ierobežot izklaidi galvaspilsētā, taču mums nepieciešams radīt instrumentus, lai ierobežotu sabiedriskās kārtības traucētājus un negodprātīgos komersantus, kuri būtiski traucē iedzīvotāju naktsmieru,” skaidro Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (“Kods Rīgai”).

Rīgas pašvaldības policija (RPP) pērn esot saņēmusi vairāk nekā 10 000 izsaukumu par pārmērīgu trokšņošanu, nepieciešams efektīvs risinājums, uzsver Ozola.

Pārkāpuma gadījumā RPP būs tiesības izdot administratīvo aktu, kas paredzēs gan likt uzņēmējiem samazināt mūzikas skaļumu, gan arī apturēt āra terases darbību līdz 24 stundām.

Ja āra terases saimnieks neņems vērā RPP izdotajā administratīvajā aktā noteiktās prasības, tad RPP varēs uzlikt arī piespiedu naudu fiziskām personām no 50 līdz 5000 eiro apmērā, bet juridiskām personām no 100 līdz 10 000 eiro apmērā.

Ja šāds pārkāpums tiks atkārtots, tad RPP kopā ar Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centru varēs lemt par sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam izsniegtās āra tirdzniecības atļaujas anulēšanu.

Plānots, ka noteikumi tiks pārskatīti pavasara/vasaras sezonas beigās. Rudenī tiks izvērtēts, cik šādu administratīvo aktu sastādīts un cik reizes āra terašu darbība ir apturēta, lai lemtu par papildu ierobežojumiem āra terašu darbībai, piemēram, ierobežojot terašu darba laiku dzīvojamajās zonās.

Izvērtējums tiks veikts kopā gan ar uzņēmēju, gan iedzīvotāju pārstāvjiem.

Papildus izmaiņas noteikumos paredz, ka ielu tirdzniecībā pasākumu laikā, īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībā un arī ielu tirdzniecībā Ziemassvētku laikā tiks aizliegts pārdot dzērienus glāzēs, kurām nav nodrošināta atkārtota lietošana un netiek piemērota depozītmaksa.

Šis nosacījums īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībai un ielu tirdzniecībai pasākuma laikā, ja pasākuma kopējais apmeklētāju un dalībnieku skaits nepārsniedz 5000 personas, stāsies spēkā nākamgad.

Ielu tirdzniecībai pasākuma laikā, ja pasākuma kopējais apmeklētāju un dalībnieku skaits pārsniedz 5000 personas, šis nosacījums stāsies spēkā 2025.gada janvārī, savukārt ielu tirdzniecībai Ziemassvētku laikā – nākamā gada novembra vidū.